Pogledaj jedan post
Old 14.06.2017., 00:23   #69
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
Gledaj, nisam ga ni pitala ni trazila.
Sam je povezao da nemam što jest i da nemam za uloške. Sjeli smo i on je sam predložio da ni pomogne.
Kad sam htjela nać posao uz faks on je bio realan i rekao da mi ga on može dat ali da nema smisla da idem radit jer ću faks zapustit. Dugoročno bi požalila. I on je bio svjestan ako zapuatim fakultet ja neću imat svoju sigurnu pozadinu.

Meni je to pokazalo da sam toj osobi bitna ja i moj život sa ili bez njega.
Kužim, ali ti govoriš o svom mužu, a ja govorim o tvom cimeru/poznaniku. Ti ljudi su danas iste osobe, ali u trenutku u kojem si primila milostinju od svog cimera/poznanika nisi znala da će on danas biti tvoj suprug. Vaša priča ima lijep i sretan završetak i danas ste ravnopravni partneri, ali jednostavno ne vidim smisao u tome da bilo kome savjetuješ da živa, zdrava i sposobna radit džeparac za hranu i uloške prima od osobe koja joj (još) nije ništa pošto isto tako možeš savjetovat i da ide ispred zgrade prosit jer, hej, nekad treba prihvatit pomoć.

Jesi li ti završila taj fakultet na kraju? Radiš li danas u struci? Planiraš li u budućnosti raditi u struci? Pitanja su retorička i njima hoću reći da čak i da si tada zapustila fakultet kako bi sebi sama priskrbila hranu i uloške danas ionako ne bi bila u bitno drukčijoj poziciji, a većina ljudi bi ipak daleko više cijenila osobu koja kroz život ide sa svojih sto kuna, a ne s cimerovih.

Jednostavno je stvar u tome bi takvim postupanjem kod velikog broja ljudi, čak i onih koji su prilično fleksibilni, otvoreni i veseli po pitanju dijeljenja financija, u nekom trenutku izgubila poštovanje.

I to je ono što je zapravo problematično u Štokrličinoj temi, što nije svatko kao tvoj cimer/poznanik takav da bi dao novac svojoj cimerici/poznanici koja nit želi radit, nit iz "ponosa" ne želi pitat starce pare, nit je svatko kao ti da bi te pare primio, a da se pritom ne bi bar malo osjećao proseće i srameće jer od drugog prima nešto za što se mogao izboriti i sam.

I onda kad uzmeš u obzir specifičnost vašeg mindseta i činjenicu da ste se očito poklopili baš kako treba jednostavno mi se čini prepovršno samo savjetovati da čovjek nekad treba prihvatiti pomoć, a da pritom nemaš pojma kakve su osobe o kojima govori autorica i kakav je njihov odnos, uglavnom zato jer je puno veća vjerojatnost da priča poput vaše završi zamjeranjem nego nekom happily ever after šemom.
MonotypeCorsiva is offline  
Odgovori s citatom