Pogledaj jedan post
Old 13.01.2011., 18:09   #1
Slijedi li nam kolaps?

Molim moderatora da mi ne seli temu pod naftu ili slično ( hvala )
jer ova tema je puno širja od nafte i ostalih tematika ..

Pa da počnemo ,

Želim čuti vaše prognoze o danjem rastu ekonomije ili padu ekonomije naime dok svi pišu o nezaposlenosti , desnim i ljevim i ostalim glupostima činjenica je da uzaludno trošimo energiju i baziramo cijelu ekonomiju na nečemu čega uskoro neče biti ,
Koliko če još biti nafte pitanje je vremena ali prije nego se svi istrjezne i shvate u kakvom smo zapravo k.. htio bi pitat nekog tko prati takvo stanje da uradi projekciju stanja u sljedečih 10 godina od trenutka kada stvarno nafte i nestane..

moja teorija ; zemlja če naglo poskupjeti ( poljoprivredna ) stanovi i nakaradne kuče po zagrebu če vrijediti baš kao i sam izraz urbana vila 0 kuna. Auti i strojevi bit če beskorisni . Pošto će poskupjet hrana na globalnoj razini pa tako i kod nas jer je uvozimo cijena stoke u hrvatskoj če naglo porasti tj onak tko če imati stoku biti če bogat čovijek .

Alternativni izvori energije poput vjetrenjača, solarnih ploča itd,, neznam kako če biti sa time i dali če se moč upotrebljavati ali isto tako mislim da pametne kuče koje štede energiju če biti sve atraktivnije i skuplje ..

ako neko nema ovakav crni scenarij ili ima još gori volio bi da ga iznese ..

pitanja za raspravu : ekonomija nakon nafte, alternativni izvori ( neto enegretska dobit ) , socijalno stanje itd..

__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline