Pogledaj jedan post
Old 02.06.2013., 06:01   #15
Quote:
DangerWords kaže: Pogledaj post

1. Mogu li BPD osobe iskreno voljeti? Izvan idealizacije i olakog zaljubljivanja, koje navodiš kao svoj glavni problem, i jesi li ikad susrela neku osobu koja te privukla svojom „nesavršenošću“? I jesi li dosad naišla na muškarca kojemu možeš apsolutno vjerovati, koji te je prihvatio sa svime što si ti, i uz kojega se i sama osjećaš voljenom i poštovanom? Ako jesi, koliko si onda bila odlučna da se za neku svoju vezu snažno boriš bez hitanja u zagrljaj drugome nakon prve svađe? Unatoč strahu od samoće i da će te oni ostaviti.

2. Zbog čega smatraš da te od tvojih partnera nitko nije u potpunosti volio i da je većina njih bila u tvom „fazonu“ da si droca? Čime si im dala do znanja kako bi prije nego su te zavoljeli bili svjesni, kako kažeš - „u čega se upuštaju“? Pokušaj mi još preciznije objasniti tvrdnje nekih bordera da „znaju voljeti ali da ne znaju biti voljene“.

3. Kako zamišljaš idealnog muškarca koji bi te trajno zavrijedio?
Ad 1) vidi kako je, ako mene pitaš da li volim iskreno ...svakako da volim ali lako mogu i da prestanem da volim. Izgaram od ljubavi. E sad, jel to baš ljubav il idealizovanje, ko će ga znati? Nisu svi moji partneri bili savršeni, nije bio nijedan savršen. Kad krene idealizovanje meni se čini savršenim, ali brzo i progledam. Uz mnoge muškarce sam se osećala ko princeza, tako i ponašala, ali sve to brzo prođe, niko iskreno ne voli princeze. Nikome ja ne verujem u potpunosti pa ti teorija ne drži vodu
Ad 2) moj šrink kaže da su to moje projekcije a ja kažem da nisu. Kako neko može na prvom dejtu da naskoči ko napaljeni vepar i onda kaže to je bila ljubav?! Ako sex naglo dođe onda mora da računa stim da može naglo i da prođe, u to se upuštaš brale. Ja kad volim onda volim tako da boli, ali mogu za sekund i da se odljubim. Kaže moj šrink da to nije ljubav nego samo idealizovanje, možda al ja za drugačije ne znadem. To da nas borderke nitko ne znade voleti, to je tačno, svi bi da nas menjaju, niko da nas prihvati takvima kakve jesmo. Ti si prihvati svoju borderku onakvom kakva je u suštini?
Ad 3) idealan čovek mora da bude svemoguć, mora da mi čita misli, mora da bude i nežan i muževan, i jak i slab, i momak i otac, sve po potrebi
barbika36 is offline  
Odgovori s citatom