Pogledaj jedan post
Old 06.10.2015., 11:43   #65
Kao i većini meni je najljepša lijepa naša domovina Hrvatska iz evidentnih razloga. Ne, ne mislim na to što živim tu već jednostavno imaš sve što poželiš. Topla ljeta na moru, hladne zime za skijanje. Svatko ima nešto za sebe u bilo koje doba godine. Prirodne ljepote su nam jedinstvene u ovom dijelu Evrope. Samo pogledajte Plitvička jezera, Velebit i otoke. Nije hvaljenje, ali živjeti ovdje je doista privilegija. Toliko rijeka, planina i starih gradova sa onom starinskom gradnjom. Najljepši grad mi je Dubrovnik, ali glavni grad Zagreb je jedan jedini i upravo taj spoj Mediterana i Središnje Evrope čini Hrvatsku onim što je - državom koja se tisuću godina borila da to postane, državom čija regija Slavonija izlazi na tri ključne rijeke (Dunav, Sava i Drava) i državom koja se dosta razlikuje od klasičnog, seljačkog Balkana. Inače, najljepša regija je zelena Lika.

Od ostalih država okolice su mi solidne i BiH i Crna Gora, ali ne cijele. Pod BiH mislim na Hercegovinu i Sarajevo, a pod Crnu Goru mislim na potez od Boke do Budve. Ostalo je kao i čitava Srbija. Trashy. Slovenija može proć.

E sad da kompletiram po kontinentima bez Afrike i Azije:

Sjeverna Amerika: SAD, Kanada, Meksiko, Jamajka
Južna Amerika: Brazil
Ostatak Evrope: Italija, Francuska, Njemačka, UK, Španija, skandinavske, a potom i alpske zemlje
Australija je ok.

Hvala na pažnji...
StipeOdak is offline  
Odgovori s citatom