Pogledaj jedan post
Old 18.08.2017., 14:43   #75
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
S tim se slažem, ali bi trebao dati točne navode (čija se točnost može provjeriti, a ne nešto što si ti zapamtio) pa da vidimo govore li o istom. (Buddhu slobodno preskoči, ali ovo troje bi mogao naći.)

Odnosno, da vidimo možemo li mi znati da govore o istom. .....

Elem, točne navode na sunce, pa da vidimo.
Za početak kratko pa ćemo polako žuriti

1. Neophodno je da pročitaš(pročitamo zajedno) knjigu razgovora I AM THAT Nisargadatte sa posjetiocima njegovog skromnog doma . (ako se potrudiš lako je možeš naći besplatno na netu prevedenu na naški nespretno kao- Ja sam to .Obavezujem da ću o knjizi otvoriti temu jer mi je dugo na pameti. To je uostalom najvažnija knjiga na svijetu ,ako se mene pita.

2. Bilo koji tekst od Ramane Maharsija svjedoči da su izjave o prirodi zbilje i njihovog ''stanja '' kod njega i Nisargadatte ''analogne'' iako se oni nisu poznavali. Pošto je Nisargaddata polupismeni trafikant sa sela on nije znao ni tko je Buddha, Isus, Hegel ili Marijan Cipra

3. Zaista je neophodno pročitati cijelu knjižicu Experience of no self od tete Bernadette. Može se naći na netu ,a ko ne uspije neka mi se javi na private pa ću mu poslati. (uz opasku. idućih 15 dana se pakujem i putujem tamo i amo i biti ću zauzet više nego inače ,pa su moguće odgode i šutnja.

4. dakle za početak se možeš zadovoljiti ''izjavama na povjerenje tj

a) ja ti tako kažem pa mi vjeruj
b) drugi tako kažu pa im vjeruj

i morat ćeš pročitati bilo što od njih. Moraš obaviti svoj domaći rad a net je fala Apemantu prepun svega ko hoće naći.

Znaš zašto.
Iz onog razloga iz kojeg ja sada na testu nepogrešivo znam prepoznati koju je pjesmu napisao Ujević, a koja je vlaška ojkalica.
Koji je tekst napisao Sigmund, koji mravac8, a koji je tekst manifest komunističke partije.

Djelomični citati će se dati ,ali budući da to obično vodi do kidisanja pasa razuma na kost neke rečenice to nije metod koji je najbolji da bi se prepoznao okus i vibra Ujevića, Nisargaddate , Ramane ,tete Bernadette, Hajdegera, Žižeka ili naše mravac8 ...
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom