Pogledaj jedan post
Old 18.01.2003., 18:01   #37
Ja sam za ucenje stranih jezika.

Quote:
mimoza kaže:
ali zbilja mislim da im taj engleski bude koristio u životu više nego likovni ili glazbeni (nek se zbog ovog nitko ne uvrijedi).
Ali zao mi je sto se od malih nogu opterecujemo "sto je korisno", a ne obracamo paznju na "sto je dobro za nas".


Sjecam se da sam se kroz cijelo djetinjstvo pitala cemu sluze tjelesni, likovni, glazbeni, kasnije sam se pitala cemu sluzi knjizevnost.

Kako mi je danas zao sto netko nije uzeo malo vremena i energije da mi objasni da su ti predmeti ZA ZABAVU i OPUSTANJE! Ne, nitko mi to nije rekao. Umjesto tog objasnjenja, na pleca su mi natrpali OCJENE iz likovnog, ocjene iz glazbenog, ocjene iz tjelesnog.

Nisu me naucili (tek sam se to morala sama nauciti) da nije vazno koliko brzo optrcim skolsko igraliste, vazno je da trcim. Nisu mi rekli da nije vazno kako dobro naslikam ljudsko lice ili leptira, vazno je da se pri tom zabavljem...

I engleski moze biti jedna zabava. Ovisi kako ga prezentira nastavnik, i kako se postavi roditelj. A zao mi je sto je to rano ucenje stranih jezika jedan od nacina kako se mali Hrvati pripremaju za emigraciju. Ipak, ako se vec odluce za emigraciju, dobrop poznavanje jezika ce im jako pomoci!!

Sto sam htjela reci? Ovo:

Zivot je kompliciran. Ne brini, sto god da se u skoli odluci, bit cete ok. Imate svoj plan i probajte ga provesti. Bez obzira na roditeljski stastanak. Bila sam jako mala kad je moja mama kupila kazete i knjigu i sama me pocela uciti engleski. Do danas su to najljepse lekcije stranih jezika koje sam ikad imala.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom