Pogledaj jedan post
Old 19.08.2011., 00:06   #934
Nepostojeća građevinska dozvola

Pozdrav ljudi,

Trebalo bi mi par informacija za poznanika koji je sad u maloj gabuli, pa se raspitivam za njega jer mu u općini baš nisu u susret izašli najpristojniji ljudi :\

Gospodin je htio dignuti hipotekarni kredit na svoju kuću u kojoj živi već godina, a naslijedio ju je od roditelja, a oni od svojih roditelja, i tako dalje. njemu je za to trebala građevinska dozvola, koju je bio uvjeren da ima, ali nije mogao nać, pa je gledao i u arhivi, pa ni tamo nije našao, iako skoro pa 100% zna da je uz lokacijsku dozvolu (koju ima), negdje vidio i građevinsku, ali ne zna gdje je to nestalo jer mu u zadnjih 30g nikad nije trebala.

e sad, na par pitanja bi tražio odgovor

1.) ako on ne zna gdje je, i u arhivi ne može naći građevinsku dozvolu, da li to znači da ona ne postoji, i više se nikako ne može dobit?
2.) rečeno mu je da ako je objekt sagrađen prije 1968. da nije ni mogao imat građevinsku dozvolu, jer ona tad nije postojala, a kuća je vrlo moguće sagrađena i par godina prije toga. kako se to može dokazati, i da li se s tim može dobit nekakva potvrda?

još uz to, njemu za hipotekarni kredit treba izvadak iz zemljišnih knjige (gruntovnice), te građevinska dozvola. da li on, ako je kuća sagrađena pravovaljano prije 1968., može na neku potvrdu ili nešto dobit taj kredit?

i što bi ste vi još savjetovali po tom pitanju, ako netko ima iskustva možda?

pitajte što vas zanima, ja vam ne mogu reć sve detalje jer ih niti ne znam sve, ali mogu pitati.

unaprijed hvala svima
hmore85 is offline  
Odgovori s citatom