Pogledaj jedan post
Old 19.06.2006., 21:14   #11
Quote:
prije 3 tjedna dijagnosticiran mi je akutni pankreatitis,nalazi su i dan danas koma,lipaze 208 (tada 322),AMS S 111(tada 284),AMS U 882 (tada 4416),GGT 79,pa 100; CRP 10.2
nemam bolove,nije mi muka, nisam zuta....a dali su mi kreon 25000 i IPP - Ortanol....napravila sam sve nalaze, i UZV i CT i gastroskopiju, ezofagoskopiju i duodenoskopiju...nasli distalni gastritis i nehomogenu glavu pankreasa.H.Pylori:negativan, EBV izgleda preboljen nekada davno a da nisam ni znala
MOje pitanje je: zar stvarno nema nacina saznati zasto se to dogodilo?ne pijem apsolutno nikad jer od alkohola umirem od migrene....i zar stvarno nema lijek za to? I sta sada da radim?do kad na toj dijeti?ima li itko ko mi moze dati bilo kakav savjet? iz malog sam grada, i isprepadali su me sa ozbiljnoscu bolesti pankreasa...
Patrizia
malo je neobično da uz akutni pankreatitis nisi imala bolove. Koje si simptome uopće imala kad si se javila u bolnicu? Kakvi su ti bili nalazi krve slike i CRP?
Naime to te pitam jer akutni pankreatitis boli kao sam vrag.
Informacije radi, iste enzime kao i pankreas, luče i žlijezde slinovnice ...pa se naprimjer kod začepljenja izvodnih kanalića slinovnica (najčešće zbog malih kamenaca) u serumu i urinu isto mogu naći jako povišene amilaze ... u tom slučaju ne boli te trbuh, ali možeš ponekad osjećati suhoću u ustima.

Što se tiče uzroka pankreatitisa, osim onih koje si ranije navela, mogu ga izazvati neki lijekovi (pa i analgetici, navodiš da patiš od migrena), hiperlipidemija (naročito kod hiperlipoproteinemije tip I, ali tu se simptomi najčešće pojave već u djetinjstvu), bolesti koje dovode do povišenja kalcija u krvi, upalnih bolesti crijeva (Crohn), sistemske bolesti (napr. eritemski lupus), ubod škorpiona, itd.
allegra is offline  
Odgovori s citatom