Pogledaj jedan post
Old 30.01.2008., 11:49   #1
Krvav ispljuvak u trudnoci

--------------------------------------------------------------------------------

Radi se o mojoj sestri, molim vas da mi pomognete.
Trudnica je u 16 nedelji trudnoci, lose podnosi trudnocu, povraca cesto, pa pije vitaminske preparate, zeljezo i folnu kiselinu.
Osim mucnine i povracanja nema simptoma. Zadnja 2 dana nije povracala i osjecala se dobro.
Juce nakon budjenja, ispljunula je krvav ispljuvak, dakel cista krv rastezljiva, u kolicini normalnog ispljuvka, samo jednom tako i to je to. Nijega iskasljala, vec samo joj tako doslo. Inace ne kaslje. Veoma se uplasila i odmah posetila lekara. Tamo su hteli da joj rade test na TBC, ali nije pristala zbog ubrizgavanja tuberkulina pod kozu. zatim RTG pluca ne dolazi u obzir zbog trudnoce, te su joj preporucili trodnevno ispitivanje i analizu ispljuvka na bacil TBC, sto je pristala i danas treba prvi dan da odnese. Od lab. nalaza vadili su joj krv, ali ne zna sta sve i nalaz ce biti danas gotov. Ona se osjeca dobro, nema temperaturu, zamor, malaksalost, jedino je osteila dok je cekala u bolnici pritisak na gornji dio ledja.
Razgovarala sam sa jednom doktoricom, koja mi rece da RTG u trudnoci moze da se radi, ali bas nisam za to. Rece mi jos da treba posetiti doktora ORL, ali jako smo uplaseni, pa bi zamolila sve dobre ljude koji su imali iskustva da napisu svoj komentar. Ili jos bolje, ako moze lekar da mi napise sta dalje da radi i koji su moguci uzroci ovoga i o cemu se radi.
Unaprijed vam hvala!!
malabudala26 is offline  
Odgovori s citatom