Pogledaj jedan post
Old 27.02.2004., 11:52   #16
Seboreja i seboreicni dermatitis nisu izljecivi. Ima gorih faza i ima boljih. U roku jednog dana mi se pocne koza lica crveniti i svrbiti (obrve i oko nosa i brk). Crvenilo traje par dana onda pocinje ona grozna faza ljustenja. Najjace mi je po brku (ne, nemam brkove, nego mislim na mjesto iznad gornje usnice). Tada nako tusiranja kad se koza navlazi, blago s rucnikom to pocistim i namazem hidratantnom kremom (trenutno Vichy Thermal S1).

Mazao sam s raznoraznim kremama i losionima, vise im i ne znam broja. Sve do prije mjesec dana, kad sam poceo drugacije koristiti Head&Shoulders. Uz T-gel i Eucerin (koji se mogu kupiti u svakom ducanu), H&S ima sastojak zinc pyrithione koji je jedan od preporucljivih za seboreju. I drugi samponi koji u svom sastavu imaju zinc pyrithione, selenium sulfide, ketoconazole, salicylic acid se mogu koristiti. Vjerojatno ne uvijek isti vec kombinirati.
Ketoconazola ima npr u Nizoralu (Oronazolu).

I obavezno ostaviti barem 5 minuta da djeluje, na tjemenu i na licu. Poslije neka krema i gotovo. Da pokucam o drvo, vec mjesec dana ni traga gadnim bijelim ljuskicama na licu.
karlovacko3 is offline  
Odgovori s citatom