Pogledaj jedan post
Old 22.03.2010., 04:50   #45
Quote:
ffdi kaže: Pogledaj post
Kao bivsa studentica Ffdi - smjer filozofija i religijska kultura, mogu izjaviti sve najgore o ovome studiju, bila sam i krace vrijeme na Ffzg, i takoder izjavljujem sve najgore.

Najgori profesori na Ffdi: Ivan Sestak, Josip Jelenic, Anto Misic, Zeljko Korosec, Ivan Hang, Jure Vranjic, Ivan Markesic, Stipe Kutlesa, Ivica Musa, Pero Vidovic dobar, ali najgluplje stvari trazi za hebrejski jezik, Franjo Vidovic.

Mislav Jezic naporan sa istocnim religijama i filozofijama.

Najbolji profesori na Ffdi: Hrvoje Lasic, Mijo Nikić, Stjepan Fridl, Ivan Karlic, Marko Matic, Ivan Koprek, Ladislav Nemet, Vlado Loncarevic.

Osoblje fakulteta: nametljiv domar, koji doslovno primjenjuje strogocu: ne smijes stajati na stubama, jer stvaras guzvu, dok cekas ispit.

Otvorenost profesora za daljnu suradnju, nakon studija od 1 - 10 : 1
Ne dopustaju ti ulazak u Taj krug, osim ako nisi teski oblik ulizice, strebera ili osobe koja ne razmislja svojom glavom, svi ostali ne mogu raditi tamo.

Suvremene mtode izvodenja nastave 1-10: 1

Plus je sto na Ffdi ne predaju asistenti kao na Ffzg, pa strucnost ne dolazi u znak pitanja, kao sto znak ??????? treba potaviti na Ffzg, gdje se studenti uopce ne dozivljavaju, niti pojavom, niti emailom.

Ffzg je doslovno zmazan studij, paucinom prekriven, dok na Ffdi je svaka travka uredno podsisana. Beplatni parking, velik i prostran, kantina uredena, knjiznica.

Iskoristivost studija od 1-10: 1, na trzistu rada uopce nije to trazeno, filozofija i religijske znanosti ne mozes raditi niti za jednu vjersku zajednicu, vjeronauk predajes ako si na kbf isao, mozes raditi i sa ffdi, ali si u ilegali prakticki.

Odnos prema bogoslovima, njih pustaju i daju im ocjene 1-10: 10
Odnos prema laicima minoran i nikakav: 1-10: 1

Tajnica ljubazna.
Skolarine su niske bile. I uglavnom imas rata koliko hoces za otplatu.

Previse predmeta, previse indoktrinacije od strane Jasminke Domas - judaizam, previse indoktrinacije istocnim religijama i katolickom vjerom.
Svaka vjera indoktrinira, i zavodi do neslucenih granica, tako da se ne mili da to samo Ffdi cini. Vidjela i upoznala i druge religije i sekte.
U emailovima, nakon sto zavrsis studij ti salju da ides na pepeljanje, zornice, domjenke, s tim da ne moras ici, ali ipak salju, i ako si slabiji i ne znas odbiti, i neugodno ti je nista ne odgovoriti, onda te vjerojatno ceka dozivotni dolazak na Ffdi.

Moras biti prisutan na predavanjima stalno skoro, do posljednje godine, prozivanje, +,- ali ne prve toliko problema sa nedavanjem potpisa. plus je sto imas dosta rokova u jednom mjeecu, 3,4 najcesce. Ali zna biti i 7,8 tako da se moze sve dati. Nema selekcije studenata, svatko moze upasti, samo prijedi prag, nema interesa, mozes biti i neuracunljiv i postajes dio akademskog kruga. Dosta je ludaka bilo, sociopata, nedozrelih, autisticnih i osoba koje se nisu redovito tusirale. Slicno kao i na Ffzg. Sapun, voda, sampon, dezodarans nespoznatljivi umom kod 20 posto studenata.
Profesori su dosta stari, navela bih neka godista od njih: 1940., 1935. , 1947., 1942, 1939, 1938, 1941, 1945, 1931, 1946, 1944, ovo su najstariji ,na stranici se moze vidjeti da ima i mladih http://www.ffdi.hr/?do=nastavnoo

Sve u svemu, moj boravak na Ffdi - veliko razocaranje i sretna sto sam otisla. Nikada vise na bilo koji studij humnistickog usmjerenja, osobito Ffdi i Ffzg.

Studenti se skrivaju i pretvaraju da su vjernici, ali ima svacega, od katolika, pravoslavaca, muslimana, sekti: Hare Krishna, scijentologija, osoba koje zanimaju istocne religije.
Forum fakulteta, na njemu moras ostaviti pravo ime i prezime, i osobne podatke, kako ne bi pisali bilo sto, i da imaju kontrolu sto tko pise. nastava je uglavnom od 8.15 il i9.15, prerano, na preddipolomskom pocinje nekad u 10 Ili 11.

Licemjerno i dvolicno okruzenje, od najgorih profesora.
Kao i drugi fakulteti, ubacuju clanove svoje obitelji (brat, necak, unuka). Jedna od ovih imala iznad 4,5 a glupaca kakva ne postoji na kugli. Sve zato jer ima visoko pozicioniranog clana obitelji u krugu klera.
Prevladava diskriminacija prema nama curama, prema regionalnom i nacionalnom i vjerskom podrijetlu.

Smotra studenata lose organizirana, brojne struje u studentskom zboru, neslaganje i netolerancija.
Zasto sam studirala na Ffzg i Ffdi? Ni danas ne znam!

tako dosadno i nezanimljivo
omg ti imas ozbiljne psihicke probleme mlada damo, zar nist nisi naucila na ovom faksu pa frustracije tako moras izbacivati?
evo, kao trenutni student, analizirao bi neke tvoje izjave..

pljujes po sestaku..
ne znam zasto. eto zadnje dvije godine koliko sam ja tamo nije uglavnom nikog rusio, mislim da mu je prolaznost bila 90%.. isto tako i dekan misic. kako uopce mozes nesto ruzno govoriti o njemu, on je dusa od covjeka, daj mi reci na kojem faksu se profesori tako brinu o svojim studentima??
pa na ffdiu znam par slucajeva da ljudi nisu imali uvijete za upis u godinu i samo zamole dekana i ovaj im progleda kroz prste. pa gdje to jos ima??
ili placanje godine. napises molbu da nemas para i da zelis da ti se smanji iznos koji moras dat za godinu i dekan ce ti 100% smanjiti za najmanje 30% bez obzira na prosjek, ocjene, bodove ili ista.

Cijene kopiranja u skriptarnici su medju najnizima u hrvatskoj i nije rijetkost da teta zaokruzi cijenu na 10ak kuna nize ..

Jako zanimljiva stvar kako si kategorizirala profesore..

U grupu losih profesora stavila si u biti one profesore koji su inteligenti, temeljiti i od studenata traze ono sto se od njih ocekuje - da rade, da znaju, da dolaze na predavanja i da su aktivni. To sto se tebi to ne svidja, to je posve druga stvar..
Prof Jezic inace jedna od najupucenijih osoba u istocne religije i filozofiju, ali on je tebi "naporan". Tebi je valjda i Nikola Tesla naporan sa svojom dosadnom fizikom.. Jelda?
Za najbolje profesore si stavila na prvo mjesto Lasica.. Naravno da je on najbolji profesor kad kod njega ne moras doc niti jednom na predavanje, a na zavrsnom ispitu ako NISTA ne znas, dobijes 3.. Pa super profesor, zasto svi nisu takvi !!??!?... Curo draga, ovakav nacin razmisljanja si trebala napustiti prije trećeg razreda osnovne škole, a ne ga ovako javno iznositi nakon 2 zavrsena fakulteta..

Knjiznica FFDIa je inace 2. knjiznica u hrvatskoj, odmah nakon nacionalne sveucilisne biblioteke..

Uzas,, nisam mogao dalje citati. Sve u svemu preocito je kakva si ti osoba. Pozitivna stvar koju si morala istaknuti je da ima veliko besplatno parkiraliste i uredna kantina, ali zato ffdi nis ne valja jer tamo imaju strogi profesori koji te nece pustit ako nisi bas nist naucila......
Zalosno je ovo.
zelimguildwars is offline  
Odgovori s citatom