Pogledaj jedan post
Old 12.05.2007., 22:00   #5
Evo da se i ja uključim...isto imam iskustva ko u priči s tim čudima, a i kad odgulim faks bit ću teta iz apoteke.
Nikako ne kombiniraj ketoprofen i ibuprofen. Oba spadaju u NSAIDs (nesteroidne protuupalne lijekove) i imaju isti mehanizam djelovanja. Tak da kad ih uzmeš skupa..ko da si se predozirao jednim od njih. To vrijedi i za diclofenac (Voltaren). Moraš izabrat jedan od ponuđenih. Moj osobni savjet je Ketonal. U principu možeš uzeti i Ketonal forte (onaj konjski od 150 mg) ali onda barem 12 sati ne smiješ uzet još jedan (tak da ak te počne bolit morat ćeš trpit) jer najvjerojatnije ćeš se ispovraćat (iskustvo par frendica).
Dva obična.. kao što Nephytis reče, zvuče dobro. Inače, doza je oko 150 mg dnevno..znači svakih 6 sati. Može se povećati, al samo iznimno.
Nemoj pit alkohol...osim što pojačavaju djelovanje jedan drugog...kad cugaš, tableta ti oštećuje jetru.
Ja sam na 50 mg, nakon 4 sata popila 3 gutljaja gemišta i noge su mi se "odsjekle". Tak da ak uzmeš ovu od 150..no way. Inače će te nosit doma.
Ad.Miss.G is offline  
Odgovori s citatom