Pogledaj jedan post
Old 10.07.2005., 20:45   #16
pa ja sam na poremećajima u ponašanju za socijalnog pedagoga... i zadovoljna sam (ali s obzirom da su ispiti, pizdim )
pa prijamni k'o prijamni, moraš učiti, ali nije 'neprolazivo'... pretpostavljam da znaš da su sociologija, psihologija i biologija (samo genetika i fiziologija čovjeka) na prijemnom... a umjesto sociologije, ako želiš na logopediju moraš polagati hrvatski...
ma ok je prijemni, ne izmišljaju pitanja, sva možeš naći u gimnazijskim udžbenicima... meni je samo bilo malo tricky biologija jer su detaljna pitanja, a nikad baš nisam rasturala fiziologiju sa svim onim hormonima, žlijezdama itd.
intervju ti je zapravo i najvažniji... važno ti je proći prag i briljirati na intervjuu... inače, nemoj da te bedira ako nisi među prvima nakon pismenog ispita jer se sve još promijeni za 180 stupnjeva nakon intervjua (ipak nosi 100 bodova)... to ti je zapravo ležeran razgovor (bar je meni bio, iako sam čula i one kojima je to bila noćna mora) gdje te pitaju sitnice o tebi i još važnije zašto želiš upisati ovaj faks...
e sad, to zna biti malo zeznuto, ali moj savjet je da ti nikako ne padne na pamet reći da želiš pomagati i da je to razlog (diže im se kosa na glavi od toga )... a ono, moraš pokazati neka temeljna znanja o tome u šta se upuštaš (mene su, npr. pitali gdje sve socijalni pedagozi imaju mogućnost zapošljenja, gdje bih ja željela raditi, moju frendicu su pitali kako bi ona riješila problem narkomanije)...
eh, da, skoro sam zaboravila... imaš i engleski/njemački ovisi koji ti je glavni strani jezik.. ali to je čista formalnost... čitaš neki tekst asistentici na engleskom/njemačkom i moraš ga prevesti odmah... tekstovi su stvarno lagani i nije ti to nešto važno (20 bodova nosi)...
nadam se da sam bar malo pomogla
sretno!
pupobljak is offline  
Odgovori s citatom