Pogledaj jedan post
Old 24.12.2011., 18:19   #288
Krv u stolici. Molim pomoć

Ovim pute molim za pomoć i ispričavam se administratorima ukoliko sam na krivom mjestu objavio temu.

Prije jedno 3 tjedna sam primjetio krv u stolici. Nije bilo ni malo ugodno vidjeti krv. Misio sam da su hemeroidi jer ih imam. Doduše nisam nikad imao problema sa hemeroidima ali ono što sam pročitao na netu dalo mi je nadu da su samo oni u pitanju. 7 dana od pojavljivanja krvi otišao sam odmah do doktorice koja mi je dala uputnicu samo za prekled anusa na hemeroide. Preskočio sam tu njenu uputnicu za još jedan korak i naručio se u privatnoj klinici za rektoskopiju. Inače nisam imao nikakvih bolova ili neurednu stolicu. Nakon pregleda (rektoskopije) doktor me posjeo u stolicu i rekao ovako "Hemeroidi nisu". Pokazao mi je 2 slike sa pregleda i rekao da u prvih 12 cm imam upalnu promjenu na sluznici crijeva (na slici izgleda točkasto) a da je ostatak crijeva od tog 12tog centimetra na dalje uredan a pregledao je 30 cm te je rekao da je namjerno išao još dublje da vidi jel sve u redu i je, ostatak je u redu. Laički sam ga pitao radi li se o raku, a on mi onako prestrašenom rekao, da je rak u pitanju drugačije bi razgovarali te da se ne radi o raku. Uzeo je 2 uzorka na biopsiju (čekam rezultate) te mi rekao da se najvjerovatnije radi o kolitisu (ako se dobro sjećam) što mi je i razumljivo jer ne želi ništa reći dok ne dobije nalaze...ali rekao mi je da je uvjeren da je kolitis.
Dakle...nije da nisam ništa poduzeo. Poduzeo sam "sve" u najkraćem roku jer sam svjestan da je to ozbiljna stvar. Doktor predlaže kolonoskopiju ali kad dobije nalaze biopsije.
Ja nemam proljev...mislim imam al kad pojedem nešto od čega svi dobijemo proljev Inače mi je stolica normalna i idem na wc 1...ili 2 puta max. na dan....samo svaki put kad idem na wc, prvo mi iscuri krv. Krv je onako svježe crvena kao kad se porežete. I obavezno prvo ide krv...a tek onda stolica. U jutro obavezno a zna se desiti da preko dana nema krvi (u 3 tjedna desilo se 7-8 puta da nema krvi). Količina krvi koja ide prije stolice je recimo 10tak kapi...ali svježe krvi.
Sve što pročitam na netu me zbunjuje. Nema bolesti koje ne mogu imati po tim linkovima sa neta. Može li mi netko reći jel moguće takvo krvarenje (prije stolice) kad je u pitanju taj kolitis.
Idem za 15 dana na kolonoskopiju i ponavljam, ništa me ne boli niti imam kakvih drugih simptoma.
bruno777 is offline  
Odgovori s citatom