Pogledaj jedan post
Old 28.04.2015., 18:08   #13
Quote:
Lyman kaže: Pogledaj post
Ruta Maksimirska-Vlaška-Ribnjak jest nezgodna za voziti po kolniku a pločnici su zakrčeni, ne preporučam. Medveščak ima širok pločnik, tuda je dobro ići. Petrova je meni osobno ok i po kolniku, osobito zapadno od Domjanićeve. Ako se ide na Bijeničku pa na Mirogoj, što je najmanje prometno ali nešto teže jer se savladava veća visinska razlika, preporučam ići Babonićevom jer je od svih vertikala (Lašćinska, Jordanovac, Horvatovac, Srebrnjak, Voćarska) najmanje prometna i jer je uspon najlakši tuda. Prema Medveščaku ići rutom Bijenička-Hermana Bollea-Mirogojska, koristiti pločnik.

Ne treba sina stavljati pod stakleno zvono. Ja s 15 krenuo u školu biciklom i od uključivo Trga žrtava fašizma na istok vozio kolnikom, bilo nas je dosta takvih. Ako želi i ako je svojim općenitim ponašanjem pokazao da mu se može vjerovati i da će biti odgovoran sudionik u prometu, može ga se pustiti. Treba ga naučiti prometne propise s osobitim naglaskom na one koji se tiču biciklista i prednosti prolaska. Treba mu usaditi u glavu da je na pločniku nepozvan gost, da pazi na pješake, ne zaletava se, ne vozi tik do vrata zgrade... Zatim da ne izletava na zebru bez označenog biciklističkog prijelaza, već da ili pregura bicikl ili čeka dok ga netko ne pusti, da po cesti ne krivuda, da daje znakove rukom, da obavlja provjere prije skretanja, da pazi na neke karakteristične nezgodne situacije (vozači auta koji ne drže bočni razmak, vozači auta koji oduzimaju prednost biciklistima...). Po neprometnim ulicama neka vozi po cesti, lakše je, brže, praktičnije, nema problema sa zakonom i pješacima, vježba ravnopravno sudjelovanje u prometu. Nije loše proći potencijalne rute s njim, čak i one koje mi iskusniji ne preporučamo, pa nek vidi i sam da je Maksimirska/Vlaška/Ribnjak ruta za živciranje a ne pedaliranje. Bicikl mora biti dobro osvijetljen i opremljen mačjim očima, on mora nositi reflektirajuću odjeću noću (barem onu traku za nogavicu), nabavite i dobar lokot.
+1 za Gorsku stazu puno je mirnije i ljepse. I baboniceva je ok ulica.

Mislim da se ovisno o tome ide li u ili iz skole moze ici alernativnim pravcima, sad se na pamet ne mogu sjetiti, ali mislim da se u nekim smjerovima uz malo nosenja bicikla moze presjeci od Bijenicke prema zaraznoj.

Privh par puta mozete se zajedno provozati vikendom da utvrdite rutu i nadjete najsigurniji put.
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom