Pogledaj jedan post
Old 22.07.2010., 19:09   #8
Quote:
Ch!cita kaže: Pogledaj post
znači ak sam dobro skužila ECTS bodovi nemaju veze s ocjenom? ocjena koju dobijem na testu je jedno a ects je drugo odnosno pomocu tih bodova ocjenjuju koliko sam bila aktivna na satu npr,prilikom pisanja seminara i sl?

a konačna ocjena nekog predmeta ? kako se onda ona dobije? se tu gledaju ects bodovi zajednos ocjenom testa ili?
nisi dobro skuzila. dapace, sve si falila

ovako, svaki predmet nosi odredjeni broj ECTS bodova, ovisno o njegovoj tezini. tako je npr. meni na prvoj godini tjelesni iznosio 1ECTS, a najtezi predmet 6ECTS. jasno?
kad upises prvu godinu faksa upises odredjeni broj predmeta tako da zbroj bude 60 ili oko 60ECTS (tako nam je bolonja odredila).
koju god ti (pozitivnu) ocjenu dobila iz nekog predmeta- ti si ga i polozila i shodno tome ostvarila svih xECTS bodova koje on nosi (x ovisi o tezini predmeta, podsjecam). ta ostvarena ocjena ti je i KONACNA ocjena. naravno, ako zelis visu mozes se dodatno potrudit i odgovarat, pisat test i sl.
a seminarski radovi- ne postoje na svakom faksu i na svakom predmetu. ako postoje najcesce su stvar izbora ako zelis dobit ocjenu vise ili tako nesto. nekad su i obvezni i ako ih ne napravis nemozes izac na kolokvije.
u svakom slucaju, nadam se da si bar nesto skuzila. sve sta te zanima ces vrlo brzo na faksu i saznat. nije to neki bauk
sretno!
DailyProphet is offline  
Odgovori s citatom