Pogledaj jedan post
Old 30.06.2006., 09:15   #10
Quote:
Endimion17 kaže:
delija, nemoj ga zbunjivati.

@geza:
Ja sam vrlo precizno rekao da čovjek posredovanjem svoje inteligencije stvara atome materije Ponavljam: ATOME MATERIJE ! Ja nigdje nikaDA nism napisao niti mislio na Materiju, t.j. na relaciju materija - energija.

kako upravo i red_shrike kaže, kakvi atomi i postoje? malo ti se pomiješalo, malo puno. materija je SVE, ovaj cijeli svemir. ama baš sve. tvar, energija, polje.
NEMA stavljanja materije i tvari u isti koš, a to ti radiš. glupi novinari, to su sve oni krivi, kad ne znaju prevoditi engleske članke na hrvatski, pa brkaju tvar i materiju.
uostalom glup je in engleski po tom pitanju, kad izjednačava matter s materijom. kako se na engleskom uopće kaže materija?


Dakle, žao mi je da ti kao i mnogi drugi ne vidIte da čovjk stvara atome materije koji ne postoje na Zemlji niti u bližem svemiru. Riječ je svakako o transuranskim elementima. No čovjeka stvar i sve deruge atome od vodika do urana, a stvara već i antiatome. ( CERN )
Uistinu je čudno da ti to ne vidiš, da to ne znaš i ne pridaješ tome značenje, a termim MAN MADE ATOMS je već dugo u opticaju kod kreatora fizičara naročito u DUBNI.


ti misliš na TVAR. čovjek stvara nove tvari.
Ponavljam, i molim uvažite već jednom da ja GOVORIM o ATOMIMA MATERIJE koji su upisani kao kemijski elemneti u MEDELJEVU TABLICU ATOMA. TE ATOME STVARA ČOVJEK, A STVARA I DALJE TRANSURANSKE ATOME KOJI NA ZEMLJI NE POSTOJE!
NIKAKVA TVAR, NIKAKVA MATERIJA kako ju ti shvaćaš već samo materija kojase zove atom kisika, kalcija, željeza, olova ili urana. Jeli ti sada konačno jasno o čemu pišem?
Ako ti i daklje nije jasno predlažem da odeš u neku NE i staviš glavu u ambijent gdje na sve strane prašte NEUTRONI koji transmutiraju atome materije u neke druge atome, recimo atom urana u atom olova? To ja zovem i smatram STVARANJEM ATOMA MATERIJE NA ZEMLJI, što jest činjenica a ne fantazija koju poneki stalno nameću.
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom