Tema: Down sindrom
Pogledaj jedan post
Old 28.10.2005., 11:02   #5
Rita & Karmela... thanks!

ajme Tija kaj si ti brza... evo par rijeci:

Dominik se rodio 06.09.2005.g., 3600g, 51 cm, Apgar 10/10.
Ima regularni oblik DS-a. Zdravstveno sve pet.
Dojenje nam ide super.
S obzirom na mali sistolicki sum upuceni smo kardiologu koji je napisao da ima "malen jos otvoren ovalni otvor sa L-D santom bez hemodinamskog znacenja" i jos je napisao "S nase strane djecaka smatrati zdravim."
Na pregledu sa mjesec dana je ustanovljeno da je dobio 750g i da ima sve ok reflekse.
Ima 1.5 g starijeg brata Bornu.
Dominik se rodio u Petrovoj, trudnoca je bila u potpunosti uredna, obiteljska anamneza b.o.

u biti ni na samom porodu kada su mi ga dali na par minuta nisam skuzila da nesto nije u redu.... tek kasnije kad me muz nazvao i rekao da su ga zvali da se vrati sam skuzila da nesto nije ok.

prvih pet dana je bio na intenzivnoj i na pretragama, a pocela sam ga dojiti nakon 3 dana, vec peti dan su ga prebacili na drugi kat i donosili mi ga na dojenje zajedno sa ostalim bebicama.... , a sedmi dan smo otisli doma.

na otpusnom pismu je pisalo da je sve ok, samo da odemo provjeriti taj sum, sto smo i napravili i sve 5.

s 3 tjedna je jos uvijek bio malo zut, pa smo isli i to provjeriti, pa je teta dotkorica izvadila krv i pregledala ga i napisala slijedece: "Koza zuckasta, dobro prokrvljena, uredno razvijenog paniculusa, cista. Pulmo posve cisto vasikularno disanje. Kukovi malo labaviji. Neuroloski status: tipicnog aspekta. Tonus muskulature slabiji uz urednu spontanu morotiku. Patel refl. + Moro + u prve dvije faze. R.aut hoda + Step +- R bijega prisutan, nesto slabiji. U polozaju na trbuhu oslobadja disne puteve."
ispalo je da ima samo malo produzenu zuticu koja je prosla u roku od iducih par dana, krvna slika je bila ok, bilirubin nije presao razinu "za suncanje".

nasa pedijatrica na pregledu sa mjesec dana je isto tako rekla da joj se cini skroz ok i da vjezbamo kukice i siroko povijamo sto i radimo i da se vidimo za mjesec dana...
on je dosta zivahan, mase rucicama, dize glavicu, ljuti se kad je gladan, zamahuje prema igracki objesenoj iznad njega...

sada Dominik ima oko 5 kg i dugacak je oko 56-57 cm (tocno cemo znati na pregledu sa 2 mj....


zasto sam kontaktirala Tiju i zasto pisem ovdje o svom posebnom djetetu?
onaj sok iz bolnice je bio jak i intenzivan tim vise sto nisam znala apsolutno nista o daunicima, dapace, nikada u zivotu nisam vidjela niti jednog iako znam da postoje i znam da to i nije bas toliko rijetko, tako da bih htjela pomoci demistifikaciji posebne djece posebice djece sa Downovim sindromom na nacin da svi koji imaju takvo dijete pisu o razvoju, mogucnostima, a posebice o naravi te djece i njihovom svakodnevnom zivotu... jos kada ubacimo koju slikicu...
procitala sam dosta Tijinih postova i cini mi se izuzetno jaka i stabilna osoba, pa vjerujem da ce ona jako puno pomoci svima nama....

pozdravcek
Babanroga is offline  
Odgovori s citatom