Pogledaj jedan post
Old 27.11.2008., 09:55   #31
Quote:
gogo_2006 kaže: Pogledaj post
Miroslave zbilja cijenim ovu inicijativu, sa čime bi ugradnja plina i dalje bila popularna itd.

No ne znam koliko je realno očekivati da se nešto takvoga dogodi. Vlada više nije većinski vlasnik, uprava je 3:3 s time da je najavljena zamjena Dragičevića za mađarskog igrača, dakle računamo 3+:3. Ne znam kako vlada može utjecati na donošenje odluka koje su u principu protiv kompanije a u korist građana RH (koji više nisu gazde u kompaniji). Mislim da stvari koje bi trebalo ispraviti je nerentabilna cijena plina za izvoz (kako sam čitao ispod 1kn/l), a onda možemo dalje, ponuda i potražnja mogu fino regulirati cijenu u nešto duljem periodu istitravanja. Da sam ja vlasnik INE cilj bi mi bio prodati sav plin po najvećoj cijeni koju mogu postići (nema spaljivanja i nema dampinških cijena za izvoz, pa da vidimo, koju cijenu je netko spreman platiti za 1l plina, mislim da ako bude maloprodajna cijena npr 5kn neće ga puno prodati pri ovim cijenama benzina. E tu je država da se odluči za strategiju, da li će nabacati namete na 1l plina, na atest, registraciju, ceste, repromaterijal za ugradnju itd. A što se tiče ugrađivača ja sam siguran da su ove godine na krilima cijene nafte digli cijene i to dosta, a sve pod izlikom brzog povrata investicije, dakle ima tu svega osim nekog reda i vizije/strategije. No vrijeme ispred nas će pokazati kako će ova priča završiti
Vlade dolaze i odlaze a ostajemo mi građani ove zemlje a ja se nisam borio za takvu Hrvatsku kakva je danas.Želim bolju i pravedniju.A ne da mi jedan Jozo Petrović iz INA-e u neformalnom razgovoru kaže da mu se je..e za raju koja se vozi na plin i da je njemu najvažnije da napuni đepove svojih dioničara.
miroslav k is offline  
Odgovori s citatom