Tema: Madraci
Pogledaj jedan post
Old 10.10.2012., 12:29   #3801
Quote:
lanule kaže: Pogledaj post
bok ekipa! eto, registrirala se na forum u potrazi za vasim misljenjem, savjetom. nakon iscitavanja dobrog dijela ovog
pdf-a, ponesto sam i naucila, na cemu najljepse zahvaljujem. Oboruzana "znanjem" krenula u isprobavanje madraca po trgovinama i na poslijetku izbor svela na dva modela od HR pjene:

http://www.ergoactiv.net/hr-optimal.html
http://darido.hr/madraci/cijena/summertime-falomo

Madrac bi trebao biti u dimenziji 160x200 (zbog nekih nasih razloga ne bismo isli na dva odvojena madraca, nego jedan, zajednicki), koristit ce ga suprug 180/115 i ja 170/65. Oboje smo prilicno prilagodljivi, ali u principu nam odgovaraju tvrdji madraci. Znam da je ovo prilicno zeznuto zbog velike razlike u nasim masama, ali eto, takva je odluka. Do sada smo spavali na Perfecta Stella madracu i bili smo zadovoljni. sad imamo jos jedan krevet za koji trebamo madrac, zato kupujemo novi. Vidim ovdje da Stella ima lose kritike, ali, eto, nama je odgovarao. inace spavamo u svim pozicijama, suprug na poluboku ili na trbuhu, ja na ledjima ili na poluboku. Podnice koje imamo su Legenda S, dvije u dimenzijama 80x200.

E, sad, suprugu su oba navedena madraca premekena, ali kaze da ce se prilagoditi i da ja odlucim. Meni su oba dobra, bolje "utonem" u Summertime, taj je osjetno meksi. Razlika u cijeni za gotovinu je nekih 570 kn, sto nije malo, ali nije ni puno ako se uzme da je madrac dugorocna investicija.
S obzirom na karakteristike oba madraca, ali i karakteristike spavaca koji ce ga koristiti, voljela bih da netko od znalaca prokomentira navedeni izbor i savjetuje sto nam je bolje kupiti.
Afoj i ekipa, moze pomoc? Unaprijed puno hvala!
ni jedan od ova dva madraca nije za osobe od 115 kg. Summertime se nekad radio od tvrđe pjene, ali sad nikako nije za nekog od 115 kg. Optimal je nešto tvrđi, ali ni to baš nije za tu kategoriju. Možda bolje biosupreme od ergoactiva!? Uz tako veliku razliku u težini bilo bi ipak bolje uzeti odvojene madrace, jer bu ovak muž poginul ili bar neki kompromis na malo tvrđe? Oba madraca su bolji od stelle, ali su i znatno mekši. Summertime je napravljen uz jedan zgodan trik da se uštedi na pjeni, a istovremeno dobije na visini madraca. Zapravo ima jednako pjene kao u Optimalu, ali je madrac viši za cca 2cm.
probajte kombinirati dvije jezgre u jednu navlaku, pa se ne osjeti spoj, a možete uzeti različite jezgre.

SAMO SE PU MADRACI MOGU VAKUMIRATI !!!! SVIM OSTALIM PJENAMA SE OŠTETI STRUKTURA !!!
afoj is offline