Pogledaj jedan post
Old 07.06.2009., 22:59   #15
Nitko nije po prirodi lijen. Obicno se radi ili o tome da osoba ima neke strahove pa se zavuce u pasivnost ili o tome da zivotni stil za koji joj fali energije zapravo nije pravi izbor za nju. Ja sam imala jednu fazu kad sam bila potpuno mlitava, nikakva, sve mi je predstavljalo napor. Prvo sam mislila da nesto sa mnom nije u redu, a onda sam shvatila da je to zapravo odgovor od mog unutarnjeg vodstva - moje bice mi nije dalo energije za zivotni stil koji nije bio pravi za mene, uskratilo mi je gorivo za voznju koja nije bila u pravom smjeru za mene, da se tako izrazim. Cim sam shvatila sto zaista zelim i pocela zivjeti po svom, odjednom sam dobila energije za 20 ljudi.

Na tvom mjestu ja se ne bi pokusavala energizirati nekakvim forsiranjem, disciplinom, vanjskim motiviranjem. Vise bi isla na njegovanje unutarnje iskre, unutarnje vatre. Na inspiraciju, ne na motivaciju. Da se posluzim jednim citatom:

Inspiration comes forth from within. It's what the light burning within you is about, as opposed to motivation, which is doing it because if you don't do it, there will be negative repercussions. Motivation is making myself do something that I don't really want to do. Inspiration is having the clear picture of what I am wanting - and letting Universal forces come into play to get the outcome.

Imas li dovoljno IGRE u zivotu? Dopustas li sebi da budes slobodna, svoja? Po cijim pravilima zivis? Znas li zaista sto zelis? Ne sto mislis da moras zeljeti, ne sto mislis da je realno, ne sto drustvo i drugi kazu da je tvoja uloga, nego ono za cim najdublji dijelovi tebe zude. Sto te nadahnjuje? Sto cini da se osjecas ZIVOM? Ispunjenom? Jesi li dovoljno hrabra da uronis u ostvarenje svojih snova? Je li se volis dovoljno da si to priustis? Vjerujes li da moze biti lako? Kad ljudi slijede svoje unutarnje ushicenje, ogromne kolicine energije odjednom postanu dostupne.

Nemoj se previse zamarati propustima iz proslosti. Za razliku od popularnog misljenja, nabrajanje vlastitih pogresaka nije neka vrlina. Ako stalno lupas po sebi, nisi od istinske koristi ni sebi ni drugima. Mozda ti se cini da trenutno nisi u mogucnosti nista mijenjati, ali to nije istina. Tvoje vanjsko, fizicko djelovanje jest uvjetovano trenutnim okolnostima, ali tvoje unutarnje djelovanje nema ogranicenja. Tvoj izbor misli je potpuno beskrajan. Svoju viziju mozes poceti stvarati i njegovati upravo sada, a ona ce onda otvoriti puteve i na vanjskom podrucju.
To je barem moje misljenje... Sretno! :
009 is offline  
Odgovori s citatom