Pogledaj jedan post
Old 07.02.2010., 16:32   #1
WC školjka - problem ispiranja

Vidio sam već više sličnih tema, ali imam konkretna pitanja pa mislim da zaslužuje posebnu temu:
Morao sam zamijeniti školjku i izabrao sam (u skladu s općim uređenjem, te primjenjujući geslo "kupujmo hrvatsko") Inkerovu školjku, podni odvod, model Eko s dubokim ispiranjem.
Problem je u tome što mlaz vode iz kotlića (kao i ponovljeno ispiranje putem dodatne cijevi u koju sam direktno ulio 10-ak litara vode, kako bih eliminirao potencijalne probleme uzrokovane kotlićem) ne ispire školjku kako je zamišljeno; pregledao sam pomoću ogledala donji rub školjke i ispada da se cjelokupna količina vode slijeva kroz rupicu promjera cca 15mm koja je smještena u pravcu dovodne cijevi, tako da ne postoje bočni (postrani) mlazovi koji bi pospješili ispiranje. Rezultat svega toga je zadržavanje plutajućih komadića i papira u vodi koja ostaje u sifonu, što se bez problema rješava zalijevanjem s nekoliko litara vode iz kante (iz čega zaključujem da je sklop školjka-odvod OK).
Prije nego što reklamiram kupljeni proizvod (smatram kako se korisnik ne bi morao opterećivati detaljima konstrukcije sanitarija), rado bih čuo još poneko iskustvo iz prve ruke. Hvala unaprijed na svim komentarima.
3007 is offline  
Odgovori s citatom