Pogledaj jedan post
Old 19.03.2017., 23:13   #3
redscro hvala na odgovorima .

Quote:
redscro kaže: Pogledaj post
Za te novce možeš dobiti neki punokrvni i5 HQ i te ULV procesore ne bih gledao.
Znači najbolji su ti HQ procesori? Ovi ULV su nekakve slabije inačice? Je li jako drastična razlika?
Quote:
redscro kaže: Pogledaj post
Što se grafičke tiče, tu Nvidia daje više i uglavnom je jedini izbor za igranje. AMD je preskup i slabiji. Za ozbiljnije igranje potrebna je minimalno GTX950, a preporučljivo i jača. Najnovija i najjača u tom rangu je 1050. Razlika u količini memorije na grafičkoj je u potpunosti nebitna (kad uzmemo u obzir koje se količine sve nude) i na to se ne trebaš osvrćati.
OK gledam uglavnom ove od GTX950. Ma zbunilo me ovo sad nešto novo na što sam naišao, a to je da pored još piše određeni GB. Al dobro ak to nije nešto bitno neću obraćati pažnju na to.
Quote:
redscro kaže: Pogledaj post
RAM, što više to bolje, no opet neće laptop raditi sve brže povećavanjem RAMa u beskonačnost ako je za tvoju namjenu dovoljna i manja količina. Dakle, potrebno je onoliko koliko će biti dovoljno za ono što se radi na laptopu, neiskorišten RAM ne služi ničemu i ne ubrzava laptop. 8GB u pravilu zadovoljava i one zahtjevnije. Brzina je također nebitna.
Thanks, ma da tako sam si i mislio da bi 8GB trebalo biti čisto OK. Vjerojatn će se kod većine dati i proširiti, ako će trebati jednog dana. Nego što je s ovim DDR3 i DDR4 RAM-ovima?
Quote:
redscro kaže: Pogledaj post
HDD vs. SSD? SSD je mnogo brži od HDDa, omogućuje znatno brže potizanje OSa i aplikacija, kopiranje datoteka, spremanje i otvaranje velikih datoteka... Danas uglavnom must have za neki ozbiljniji stroj. Laptopi više klase u sebi imaju poseban slot (m.2) u koji se može ubaciti SSD, kako bi imao i SSD i HDD, pošto su SSDovi relativno skupi i u laptopima dolaze uglavnom u manjim kapacitetima, dovoljnima za OS i programe.
Aha. Pretpostavljam da je OS onda instaliran na SSD-u radi bržeg podizanja sustava i rada u njemu?

Eh još jedno pitanje vezano za OS kad smo već kod tog. Windows 10, jel vrijedi što, ili je to nova Vista? Nisam se susreo još sa najnovijom inaćicom, a ni nitko od frendova pa da pitam za mišljenje.
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom