Pogledaj jedan post
Old 10.09.2017., 09:08   #1648
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
U teoriji količina mase ne bi trebala biti problematična, većina mase ionako dolazi iz kretanja subatomskih čestica, a većina prostora je ionako prazna.
Ono što je bitno su određena kvantna polja, a tu prostor možeš dobit poprilično lako, samo je poanta da ukupni zbroj čestica bude nula
Bar bi tako trebalo biti za dovoljno naprednu civilizaciju.

U konkretnim primjerima je veći problem u "softveru" (ako tako možemo opisati svijest).
Vukodlak je čovjek u vučjem tijelu, dakle pojednostavljenje softvera u drugačijem hardveru. Vuk npr. nije sposoban riješiti jednadžbu, realno nema takvih hardverskih mogućnosti (ali zato može nanjušiti plijen par kilometara daleko ).
Staviti vučji softver u ljudski hardver...
Dobili bi smo osobu s ograničenim mogućnostima, par riječi, ubojitim nagonima i striktnim osjećajem hijerarhije.
Idealan ubojica ?

Mislim da imaš mitove o ljudima-ribama (nomoi sa Siriusa B) u mitovima Dogona, a bilo je i svakakvih mitova od starog Egipta, Sumera, Krete...
No to je outside the topic

Warg je u martinovim djelima skingchanger koji se može "wargat" u vuka. Dakle, iskoristiti vukov hardver i u njemu sačuvati ljudsku svijest.
A i tu obično mora biti neka veza...
Obratno bi vjerojatno bilo nešto slično entima u LOTRu...

Bar ja tak mislim
The Deep Ones :klap:

Ma ja ti ne baratam onom znanstvenom terminologijom koju ti koristiš, o svijesti i tijelu pričala sam iz vlastitog iskustva (naravno, nisam išla tako daleko da se pretvaram u životinju, samo sam korigirala neke sitnice )
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom