Pogledaj jedan post
Old 26.01.2005., 11:18   #2
Re: Dijetalna prehrana - povće u voku, što za doručak...?

Quote:
TsunamiGirl kaže:
[B]Kako je kuhati u VOK-u? Ima li koja dobra kuharica za to? (nemam vok, al kupit ću ako treba
Meni je wok savršenstvo. Naprosto ga obožavam! Brzo, jednostavno, lagano, ukusno... Traje malo duže dok sve pripremiš jer mora biti nasjeckano na veličinu zalogaja, ali samo kuhanje je turbo brzo. Ja najčešće u miješane-bez-recepta varijante stavljam mrkvu, kupus, poriluk, papriku, grašak, gljive, možeš dodati i tikvice, cvjetaču (al ju na stvarno sitne cvjetiće raskomadaj)... Paradajz ne stavljam, mislim da bi se ukašio a kod woka i kineske kuhinje je poanta da ostane hrskavo. Meso mogu sve vrste, samo sitno nasjeckaš. Poanta kuhanja je da wok jako zagriješ i onda samo kratko pržiš/dinstaš meso i povrće. Prvo par minuta meso pa ga izvadiš. Pa povrće (prvo ono kojem duže treba...). Pa u povrće vratiš meso i onda dodaš umak. Ja najčešće smiješam u šalici hladne vode malo gustina (škrobnog brašna), soja sosa i trunčicu kečapa, može i ocat, med, tabasco, zavisi što voliš. S tim umakom promiješaš još minutu da se malo ugusti i gotovo. I zakon začini za wok: češnjak i đumbir, ali njih stavljam na početku.
Sad, što se tiče kuharice, uzmi neku kinesku, većina jela se radi u woku.

Quote:
[Što pojesti za doručak a da nije salama?
Svježi sir. Možeš u njega dodati crvenu papriku, češnjak, začine... Pa onda razni corn flakesi, müsli. Frape od banane (samo ubaciš bananu, mlijeko i malo cimeta u blender), može s prije spomenutim pahuljicama. Pa žganci s mlijekom. Prosena kaša skuhana s jabukom, grožđicama, kruškom Pa mliječni i sirni namazi, ali ne topljeni sirevi jer su čista masnoća. Kuhana jaja. Ako si na poslu, integralno pecivo s mliječnim namazom ili ajvarom...

Nadam se da će pomoći
Hellgirl is offline  
Odgovori s citatom