Pogledaj jedan post
Old 12.02.2011., 12:51   #1191
Quote:
facasplaca2 kaže: Pogledaj post
Nije stvar u emigracijskom programu, vec u tome da ti zelis doci kao turist a ostati na privremenoj radnoj dozvoli. Nisi ni prvi ni jedini, i sto god ti mi rekli neces znati dok ne probas.
Ono sto ti probavamo reci je da provjeris sve prije no sto sjednes na avion, te da ne ocekujes da ce netko za tebe nesto napraviti samo jer si ti fizicki tamo.

Citaj cim vise i druge forume, kopaj informacije na sluzbenim stranicama jer Kanada je valjda jedina drzava koja daje sve jasno na cic.gc.ca, te ne vjeruj da ce ti netko napraviti nesto za tebe dok se sam ne potrudis.

Zelim ti svu srecu, trebat ces je. Dao bog da dobijes ponudu za posao cim prije, te da ce se netko zauzeti za tebe i dokazivati da si ti bas ta osoba koju trebaju.
Shvati samo da se kockas sa jako puno stvari u svom planu i da imas jako puno prepreka za prijeci.

Da je tako lako ilegalno doci i ostati, vec bi Kanada bila puna. Da postoji rupa vec bi je kinezi, indijci i pakistanci provalili.

Vjeruj u svoj um, u svoju procjenu situacije i guraj na sve moguce nacine, samo nemoj nikome davati lovu da ti sredi papire jer nema te osobe koja moze za lovu srediti nekom ostanak. Sve je to mucka.
Citaj, raspituj se i kopaj....i zelim ti puno srece!
Čovjek uči dok je živ, pa tako i ja !
Doći ću u Kanadu kao turista i tako ostajem dok mi važi viza koju dobijem u putovnici, u međuvremenu ću se potruditi naći job offer i pokrenuti postupak za Work permit kao da sam u RH, naravno u Beču i tek kada proces bude završen vraćam se doma i opet nazad u Kanadu sa cijelom obitelji na temelju radne dozvole, mislim da tu nema ništa ilegalno. A za vrijeme turističkog boravka ću valjda popraviti svoj engleski jezik i djelomično se upoznati sa životom tamo, to vidim kao jednu prednost kada se budem vratio sa radnom dozvolom.
Što se tiće plaćanja tzv odvjetnika to mi ne pada na pamet, jer potrebne papire i aplikaciju hvala bogu znam i sam ispuniti i poslati gdje treba, bez da ikoga za to masno plaćam, koliko čujem ima dosta prevaranata.

Hvala na savjetima i dobrim željama
zicer is offline