Pogledaj jedan post
Old 08.11.2010., 08:38   #3
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
Dakle, nakon 5ipo mjeseci bez šišanja odlučio sam pustit kosu. Međutim, kako imam gustu grivetinu to odbija rast prema dolje i izgledam kao Đorđe iz džungle.

Rekoše mi djevojke u frizeraju da to treba prat svaki dan pa sam tako krenuo sa svakodnevnim pranjem i ne ide. E sad, za sve vas kosonje kao i ovu ženskadiju što voajeriše tu: jel postoji kakav šampon, regenerator, balzam, hidrogen, kurac palac pa da to bude malo mekše i krene padat da se premosti nekako ovih još 5-6 mjeseci dok se ne bude mogla svezat u rep?
pa po ovome opisanom gore ispada da imaš suhu i frčkavu kosu, a takvu nikako ne treba prati svaki dan. od svakodnevnog pranja ćeš dobiti metlu na glavi.

i ne postoji nikakav čudotvorni šapon ili preparat koji će ti omekšati kosu, da ti kosa izgleda koliko-toliko uredno u toj fazi rasta važno je da si dobro ošišan. dakle, u tijeku puštanja kose odeš tu i tamo do frizeraja da ti malo poprave formu. naglasi im obavezno da puštaš kosu.

a za kućno održavanje uglavnom trebaš šampon za suhu i kovrdžavu kosu i isto takav regenerator. više-manje je svejdno koji koristiš, bilo to pantene, schwarzkopf, bla, bla.. možeš si nabaviti neki preparat tipa silikona za vrhove ako su ti vrhovi skloni pucanju i tak...

a ako sušiš kosu fenom, onda koristi difuzor da ti se kosa ne razleti na sve strane (ovaj široki nastavak sa zupcima)

eto

edit: i ne češljaj se, samo prije pranja kose
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom