Pogledaj jedan post
Old 14.06.2008., 21:37   #3
Quote:
Lila_sun kaže: Pogledaj post
Znas kako ti se ovo zove u filozofiji? Pogreska logicke argumentacije number 1: pokusaj pobijanja necijih argumenata ne kontra-argumentima (jer ih ocito nemas) nego diskreditiranjem izvora koji ga je izrekao. Ne pali , tim vise sto - jesi li osobno poznavao Althussera pa da tvrdis ovakve stvari? Jesi bio tamo, vidio sto je napravio, vidio okolnosti njegovog zivota? Drugo, cak i da jesi, pa pola filozofa je bilo polu-ludo, poznati su i slucajevi genijalnih matematicara/muzicara- sizofrenicara, i sto nam to govori? Osim da visoka razina intelektualne aktivnosti ima neke veze sa psihickim poremecajima (a i to bi trebalo dokazati da povjerujemo), sigurno nam ne govori da se sve njihove teorije mogu baciti u kos?

Za jednog wanna be filozofa imas dosta ovako rigidan pogled na svijet i na ljude. Mene iritiraju neke stvari kod npr. Poppera ili posegnimo dublje u proslost, Aristotela, pa mi ne pada na pamet da na temelju toga zakljucim da su oni bili sarlatani.

Stvari nisu crno-bijele, a ti kad ovako zakljucujes izlazes se tome da se tebe samog proglasi za sarlatana, pa ti vidi
"I became obsessed with the terrifying thought that these texts would expose me completely to the public at large as I really was, namely a trickster and a deceiver and nothing more, a philosopher who knew nothing about the history of philosophy or about Marx.'' By 1980, Althusser had been exposed as the utter fraud he later confessed himself to be.

Tip je priznao da je bio prevarant, a autor koji je ovo napisao ga je poznavao. Tako da...
I mene iritiraju neke stvari kod Aristotela i Poppera, ali to što su bili u krivu ih ne čini prevarantima.
__________________
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.
Davor000 is offline  
Odgovori s citatom