Pogledaj jedan post
Old 19.04.2010., 01:17   #30
Quote:
Orlovac kaže: Pogledaj post
Prvo svega, vi koji poznajete selo samo s TV-a i kroz prozore automobila; selo nije samo oranje traktorima velikih povrsina zemlje kako bi se proizvela hrana, vec je prvenstveno ZIVOT, slobodan od munjenih susjeda iznad i ispod, onaj danas toliko ptreban mir i tisina, ljepota prirode i zelenila, i svega onog sto uz to ide. Mi koji smo vidjeli i zivjeli u oba svijeta znamo to bolje nego bilo tko, posebno bolje od onih koji nam zadnje vrijeme sole pamet i sire fore o “neekonomicnosti”, “neproduktivnosti”, “neiskoristenim resursima” i slicne floskule koje “strucnjaci” bacaju kako bi dokazali da zivot na selu jednostavno nema smisla i da ga treba maknuti na sve moguce nacine. Nesto slicno je zapoceo i Causesku kad je u sred sela dizao visekatnice radi ustede u stanovanju.
De reci mi, štoviše pobij "fore" o neekonomičnosti i neproduktivnosti, al bez ove lažne patetike američkog stila, I dont buy it, s obzirom da sam veći dio života proveo u gradu a danas živim na selu i znam kako se na njemu živi. Nije da ga treba maknuti, al da selo mora malo potrčati da uhvati korak sa modernim vremenima...makar sa 20. stoljećem.

Quote:
Orlovac kaže: Pogledaj post
A o tome da nismo konkutentni na nasem vlastitom trzistu, pitajte najprvo uvoznike hrane, trgovce i one koje im daju dozvole da uvoze smrznutu i ostalu hranu kojoj je davno rok prosao. Takodjer, odite ljepotani moji, kusajte jagode, grozđe, rajcice i ostalo za oko prelijepo genetski modificirano voce i povrce, pa kad ga zagrizete i u cudu ostanete da to nema trecinu ukusa onog s naseg sela, shvatit ce te ekonomiju nove poljoprivrede. Jos se samo upitajte kako to da Europa i Sj. Amerika grcaju od poljoprivredni viskova te cak placaju seljacima da NISTA NE UZGAJAJU, a kod nas se urla o neproduktivnosti, neekonomicnosti i slicno, i daju savjeti sto trebamo uciniti kako bi tamo nekakav svjetski kancelarijski štakor kimnuo glavom.
Gluposti.
Bio u Americi X puta i kušao svu njihovu hranu (skoro sva njihova hrana je GMO), od pomidora do kristal salate i potvrđujem da nikada u životu tako dobru kristal salatu nisam okusio, a imao sam u svom vrtu salatu rekorderku. Barem sam tako o njoj mislio dok nisam probao američku...isto tako za pomidore, a pazi ovo, znalo se nama dogoditi da u našemu vrtu uzgojimo neukusne pomidore i ostalo povrće. Na kraju smo zaključili da to ima neke veze s prihranom i vodenim ciklusom (kišna i sušna razdoblja). Isto se odnosi i na trešnje i ostalo voće koje je u kišnim godinama totalno bezukusno. A sigurno nije GMO jer je posađenmo prije nego je Monsanto patetntirao GMO sjeme.

Quote:
Orlovac kaže: Pogledaj post
Moze se i te kako, samo treba organizirati otkupe i prodaju, a ne gledati kojekave djakovstine da pred ocima kradu desetine ticuca tona zita, ili one sto opljackase seljake u dolini Neretve kad im na prijevaru otese mandarine i gurnuse ljude doslovno u propast. Da to kaznjavamo onako kako Kinezi cine, brzo bi smo se rijesili lopina. Mozda bas zato Kina i ima stotine milijardi dolara dolara viska i jedan je od glavnih kreditora SAD.
Ne, ne može se u hrvatskim uvjetima. Nerretva je uništena onoga momenta kad je uništen PIK Neretva pod izlikom da je to komunistička izmišljotina. Pa ako nije jedan veliki organizirani proizvođač mogao biti konkurentan, kako će tek tisuće malih neorganiziranih?
A ako će selo i dalje čekati da mu država nešto organizira i otkupi...teško selu i seljacima.
Za lupeštinu se slažem. Streljanje ili vješanje za dokazanu krivnju.

Quote:
Orlovac kaže: Pogledaj post
Treba priznati da je Hrvatska puno toga ucinila u podsticanju proizvodnje na selu. Samo, to je nekima trn u oku i nema onog cega se oni nece latiti da bi nam oteli zemlju i svu ostalu imovinu, i ucinili nas golim proleterima i svojim slugama u nasoj vlastitoj drzavi.
Drugim rijecima, treba do kraja unistiti i one male ostatke ostataka sela, oteti u ime produktivnosti i ekonomicnosti narodu zemlju, nabiti ih u gradske visekatnice, baciti im pivu i buljenje u rezirano TV prcanje na farmi, i omoguciti medjunarodnoj mafiji ono sto (kako sam cuo) je nadaleko odmaklo u nekim istocnim zemljama; kompletna proleterizacija i potpuna otimacina zemlje.
To kao da slušam ove svoje sa Makarske Rivijere - "Došla govna hercegovačka, sve pokupovala".A tko im je prodao!!! Hercegovci su to sve pošteno kupili svojim krvavo zarađenim novem (ne ubrajam u ovo političare i tajkune, samo onaj radni narod iz Njemačke i sl.), a naša gamad se polakomila na marke pa prodala nizašto, a danas kad je cijena narasla u nebo seru po ljudima koji su to pošteno kupili. Najradije bi prodali al da ovi ne dođu graditi kuće do njih.

Quote:
Orlovac kaže: Pogledaj post
A staro je pravilo; nitko se za domovinu ne bori tako zilavo i hrabro kao oni koji imaju svoj vlastiti dom i djedovinsku zemlju.
Znaći mi bi trebali držati selo pod MORH-om kao neke pričuvne snage?
I želiš li reći da ne postoje slučajevi teškoga kukavičluka u ratu kod ljudi koji potiču sa sela? Daj reci, da te mogu opovrgnuti s obzirom da znam najmanje za nekoliko.
A ako ćemo biti baš morbidni, možemo reći i da je selo predodređeno da bude prvak u velikim pokoljima, s obzirom da svake godine u zimsko doba uvežbava na svinjama. Tim istim ljudima koji klanje smatraju nacionalnim folklorom i toliko se ponose time da žele to unijeti na zapad kao dio naše kulturne baštine, ni najmanji nije problem u ratno vrijeme prekvalificirat se sa svinja na ljude. Uživaju ljudi u tome i ništa ih pokolebati ne može.
Gomila gluposti...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom