Pogledaj jedan post
Old 13.11.2011., 20:06   #1074
Quote:
budimo ljudi kaže: Pogledaj post
Recimo moj prvi komšija je ratovao u Vukovaru,išao kao dobrovoljac ili šta već dok sam ja skoro pola godine od toga radio normalno,nisam imao ni puške,uniforme,ništa živo,znaš li ti uopšte podatak da je u Sarajevu izginuo jedan broj mladih vojnika makedonaca koju su se tu našli ni krivi ni dužni.
Za prvi dio boldanog texta, znaš li ti (kad si se već dotakao Vukovara) od kad do kad je trajao sukob tamo. Sad se vrati nekoliko stranica unazad pa pročitaj detaljno onu presudu koju sam postavio i u njoj ćeš naći kad su srbi iz novog grada dobili oružje u ruke, i to upravo iz vp derventa, tvoga grada, tvoje vojske, ah da, više su voljeli novogradske srbe nego vas oko kasarne.

Za drugi dio boldanog texta, kažeš da su se tu našli ni krivi ni dužni. Zašto onda ne okriviš starješinu koji ih je tu poslao, pa ljudi moje svi se sjećamo (barem mi iz BiH, jer je televizija prenosila uživo) početka rata u Sarajevu, dešavanja oko Vraca, izlaska oklopa na ulice...

Kad već spominješ makedonce koji su izginuli, ja ću ti spomenuti jednog hrvata iz Gornjeg Svilaja, spaljen u tenku u zapadnoj slavoniji, neću mu spomenuti ime. Taj hrvat je bio mladi vojnik u bivšoj vojsci, njegov tenk je pogođen protuoklopom tamo, čovjek kaže da je morao biti u njemu jer je imao upereno oružje u glavu. Šta su pripadnici HV trebali napraviti, zamoliti ih možda da hrvati i ostali nesrbi izađu van te tek onda pucati?
sb323ar is offline  
Odgovori s citatom