Pogledaj jedan post
Old 09.07.2013., 22:04   #7274
Quote:
Meredith Lu kaže: Pogledaj post
Estetski aparatići su u principu skuplji od metalnih. Imaju keramički i safirni šta se estetike tiče. Međutin, keramički znaju požutit s vrimenon bez obzira na pravilno održavanje i nepušenje, ne ispijanje kava, obojenih pića i tako, Jednostavno uvati boju, neki govore da je dobar, neki loš, jedni ga hvale, drugi zažale, ovisno o pojedincu. Radi nešto sporije, i nije za neke ekstremne slučajeve. Cijena mu je skuplja od metalnog, jeftinija od safirnog. Ali koliko košta ovisi o standardnim cijenama ortodonta. Postoji i safirni koji je najskuplji, jednako kvalitetan kao metalni, bravice su prozirne, ne žute, ne vataju boju, ne pucaju. Međutin ijako stavi estetski aparatić vidit će se žica.
puno neistina reklo bi se

dakle, po ne znam koji put....keramicke bravice NE ZUTE (pozutjeti mogu prozirne gumice koje se po potrebi stavljaju preko bravica, ali one se ionako mjenjaju na svakoj kontroli) i ne znam ko je izvalio da su safirne kvalitetnije od keramickih i da one ne zute....ne kazem da ne postoji sansa da i keramicke pozute ako perete zube jednom u 2 dana, pusite i pijete 2l kave dnevno, ali po kojoj logici pobogu keramicke zute, a safirne ne

takoder, ne znam kako je kod ostalih ortodonata, ali kod moje je cijena safirnog i keramickog ista tako da ni to ne drzi vodu

jedino sto su keramicke krec bijele pa se kao mogu razlikovati od zubiju ako oni nisu jednako tako bijeli (a budimo realni, nikom nisu), ali moji su zubi daleko od skroz bijelih pa mi se keramicke bravice niti malo ne razlikuju (ne sjecam se sad vise, ali objasnila mi je ortodnontica da kad svjetlost padne na njih, vise nisu krec bijele, nije tocno to, ali nesto na foru svjetlosti je)

ugl, mislim da nema puno razlika izmedju keramickih i safirnih i obje vrste su jednako kvalitetne i mogu obaviti isti posao ako ortodont vodi terapiju kako treba....ako ortodont nije strucan, dzabe vam da su bravice dijamantne

Quote:
ribica0603 kaže: Pogledaj post
prvi savjet: NE DATI VADITI JEDINICU! To samo bedast čovjek može i predložiti...ajme
slazem se...potrazite drugo misljenje jer neki ortodonti idu linijom manjeg otpora pa vade zube koji bi uz nesto vise vremena i strucnog znanja sjeli na svoje mjesto
Lua is offline