Pogledaj jedan post
Old 10.02.2012., 11:23   #1243
Majstori,da vas vidim na djelu.Radi se o sljedećem.Vikendica od svojih 25 kvadrata,treba ju popločit.Prije su bile 2 prostorije pa je srušen prezid i spuštan je strop,al to je manje bitno.Dimenzije su 7 × 3,5 izuzev nekih čoškića,zato velim okvirno 25 kvadrata.Moj problem je taj da je na mjestu prezida koji je odvajal sadašnju jednu prostoriju ostala grba,tj.desna prostorija ima glazuru višu od lijeve.S tim da je katastrofalno napravljeno da je lijeva prostorija bila sva " u vagu " ,a ova desna ima padove od tog prezida prema vanjskim zidovima.Znači ako se po dužini ( 7 m ) stavi vagres od kraja jednog i drugog zida,tu je razlika skoro nikakva,par mm možda,a u sredini je ta grba od prezida.Problem je taj da klasična glazura od 4 cm ne dolazi u obzir,jer nema potrebne visine,mase za izravnavanje bi trebalo više nego kaj vredi vikendica.Sad se pojavila solucija da se taj dio gdje je ta grba odštema da se dojde na neku normalnu visinu,kaj zbog utroška ljepila,a kaj zbog same kvalitete.Jednom sam bil prisiljen lijepiti pločice na dva,a negdje i na tri cm ljepila i sve to drži,nejde nikud,ali kasnije ljepilopovuče i rubovi se skuže da nisu ravni jedan s drugim.Evo,ovo je moj problem,ak ima ko volju da pomaga.
Evo,palo mi na pamet,jel bi se moglo napraviti cementno mlijeko sa riječnim pijeskom u omjeru 1:1 ili 1:2 pa simulirati masu za samoniveliranje,naravno koristiti armaturnu mrežicu i sve to u visini 15 mm,maksimalno 20 mm ?
hrv999 is offline  
Odgovori s citatom