Pogledaj jedan post
Old 03.10.2012., 18:04   #75
Quote:
Plavooka Sanja kaže: Pogledaj post
Moja mala je u mješovitoj vrtićkoj skupini (4-7godina), imaju 13 predškolaca i na roditeljskom su tete rekle roditeljima da se donesu radni listovi (ja niti ne znam koji su to) i bilježnice. ugl,one će raditi s njima. moja će za deset dana 4god. i totalno je ne zainteresirana za brojke i slova. Zna brojiti do 20, zna i da su 1+1=2, al ništa drugo je ne forsiramo ukoliko sama ne pita.
a, prošli vikend mi frendica, mama prvašića, pokazuje njegovu čitanku ili neki udžbenik ih hrvatskog u kojem već pišu slova (da, slova, nikakve kose crte) i zadatke za zadaću (tipa, prepričaj nešto). u drugom osnovne (od druge frendice sin) su morali iz glazbenog, na temelju odslušanog glazbenog djela znati tko je skladatelj???? ona je ispalila na živce. puštali su klasičnu glazbu i mali je morao na temelju toga prepoznati skladatelja, u drugom osnovne??? pa to ne mogu niti ja s 31. godinom!!!!
ovaj sustav nije normalan!!!
Smirite se gospođo, dišite duboko, nije to tako strašno. Djeca u drugom razredu osim učenja pjesmica slušaju određeni broj glazbenih djela. Od toga ih je klasičnih najviše 4. Te 4 skladbe oni slušaju na satu na kojem ih obrađuju i onda ponovo više puta dok crtaju, slikaju... Obično se u tim situacijama ponovi ime skladatelja i djela. Do trenutka kad se za ocjenu prepoznaje neko od tih djela čuli su ih minimalno 10 puta. A mali unatoč tom užasu ima 5 iz glazbenog ?
Cortiberit is offline  
Odgovori s citatom