Pogledaj jedan post
Old 08.10.2012., 09:21   #1091
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Dali su vrijednosti RR-a, GUK-a,lipidograma,HBA1C regulirane-nalazi krvi?
Ja bih drugačije ordinirao th. recimo Janumet ostavio u dozi kako je/ovisno o nalazu GUK-a natašte i postprandijalno te HBA1C/,navečer dao Torvas 20mg,a ujutro za tlak Val 80mg+ Amonex 5mg,ovisno o dnevniku RR-a,pp korekcija doze varfarina na temelju nalaza PV/INR,
no to je moje mišljenje preko foruma, važno je onoga tko vas gleda uživo.
Trebate izbjegavati zeleno povrće zbog vitamina K,
Mirovanje /strože/ je potrebno do nestanka otoka i lokalne osjetljivosti.
Ako još nešto trebate pitajte.

Zašto vas to šalju napraviti ,zna onaj tko je te pretrage ordinrano to njega/nju morate pitati ja nemogu čitati misli.
Jedino CA 125 zbog ciste ovarija.
jooooj ljudi...nemate pojma kak sam vam zahvalna

ovak: GUK 8,9 H, HbA1c 6,7%, ovaj lipidogram ne vidim u nalazima

RR je sad onak...školski, mada mi je najčešće ujutro povišen

PV 0,41 INR 1,83

ali meni noga uopće ne otiče, niti boli, niti nikaj...prije sam vozila i bicikl, planinarila, igrala odbojku, sad mi niš ne daju od navedenih aktivnosti...
čekam vensku čarapu da mi odobri HZZO, jer bum izludila s ovim elastičnim zavojima, niš mi ne govorre koliko ću to morati nositi, da li je peracija potrebna...malo sam gledala ove privatne poliklinike, pa to je strašno...da imam 15 somova na hrpi...eeeee...

hvala puno još jednom

i kad sam već kod nalaza, evo bum prepisala i ovaj od color-dopplera...
vena nogu naravno


Duboke su vene kompresibilne te kompetentne.
Desno se vidi insuficijencija i ektazija ekstrafascijskih varica duž medijalne strane bedra prema potkoljenici, a iste su od razine distalnog bedra i duž potkoljenice trombozirane hipoehogenim trombima.
Lijevo se vidi ektazije ekstrafacijskih varica s medijalne strane potkoljenice bez refluksa na Valsalvin manevar u istima.

i sad bi ja to (ako može) na hrvatskom

hvala, hvala, hvala!!!

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 12.11.2012. at 16:47. Reason: popravak citata
Norek is offline  
Odgovori s citatom