Pogledaj jedan post
Old 29.01.2003., 11:35   #16
Prije nego što pogledam silne linkove koje je Rima postavila želim nešto da kažem.

Rima ovo što si pisala i tvoj stav koji je iz toga vidljiv je kao i moj od prije nekoliko godina kad su u pitanju ove stvari

ALI...

od tada sam čuo, saznao, pročitao, vidio, doživio stvari nakon kojih mogu reći da moj stav od prije par godina i ovaj tvoj sadašnji nisu tačni.

Jako mnogo bi se moglo reći o ovome, jako mnogo.

One simptome koji su navedeni kao mogući znakovi crnomagijskog napada su u velikoj mjeri tačni ako ne i potpuno tačni. Znam za slučajeve koji su imali baš neke od tih simptoma i za koje je kasnije dokazano da su bili pod magijskim napadom.

I velika je istina da su neke hodže izuzetno jake u skidanju crne magije. To hodže rade uz pomoć Kur'ana jer su za razliku od pravoslavnih i katoličkih sveštenika proučavali svoj sveti spis na taj način, proučavali su mogućnosti Kur'ana da pomogne u tim stvarima i došli su do izuzetnih rezultata koji potvrđuju Kur'an kao sveti spis. To je plus za hodže a veliki minus za pravoslavne i katoličke sveštenike koji to nisu proučavali u Svetom Pismu mada sam gledao muslimana koji ljudima pomaže i Kur'anom i Svetim Pismom.
Nije tajna da su mnogi pravoslavci išli pa i dan danas idu hodžama da im pomognu kad su bili magijski napadnuti i hodže su im pomagale. Lično znam za slučajeve u kojima su hodže mnogo pomogle, pa i život spasile.

Danas, ovih godina, na našim prostorima (moguće čitava SFRJ ali baš znam za Srbiju i Bosnu) ima izuzetno mnogo crne magije. Ima je toliko da kad bi ljudi o tome imali pravo znanje kao što nemaju - mozak bi im se okrenuo. Ali ljudi vole ostati u nekom svom svijetu gdje misle da oni sve kontrolišu, da im niko iz vana ne može nauditi, posebno ne na neke suptilnije načine kao što je magija, ne vole znati i čuti da postoje stvari koje ne mogu da shvate, od kojih ne mogu da se brane (iako bi mogli ali ne znaju kako). Ima dosta psihologije ovde. Mnogi ljudi u sve ovo ne vjeruju zato što ne žele da u ovo vjeruju a ne zato što nema smisla i argumenata da se u ovo vjeruje jer ima, o itekako ima, samo kad bi htjeli malo da prouče ovo bez predrasuda svašta bi vidjeli.

Mnogi su u ove stvari povjerovali tek onda kad su bili napadnuti. Prije toga su ovo smatrali za gluposti i kad su bili napadnuti su se pokušali liječiti na neke normalnije načine tipa zvanična medicina i slično a kad su vidjeli da to ne daje rezultate i da se počinju dešavati stvari koje baš i nisu normalne (nisu obična gripa i slično) onda obično nakon dosta patnje i vremena od nekoga koga poznaju dobiju savjet da se obrate osobama koje skidaju crnu magiju a pošto će čovjek sa problemima sve uraditi ne bi li ih se riješio onda i odu kod takve odobe, ovim im detektuju magijski napad i skinu ga za kratko vrijeme kao da ga rukom odnesu. Mnogi su nakon ovakvih iskustava povjerovali u postojanje crne magije i magije uopšte.

Ti napadi se ne mogu uvijek lako skinuti, neke osobe se za pomoć obrate prekasno da bi im se pomoglo.

Neko sa ovih prostora je rekao da je svaka treća ili četvrta osoba na ovim prostorima pod uticajem crne magije. Taj podatak je možda šokantan ali mislim da nije daleko od istine. Ja sam se šokirao kad sam vidio neke stvari, mislio sam da crnu magiju rade samo krezube babe sa sela ali kad sam saznao da to jako mnogo rade djevjke koje žive po gradovima, djevojke koje imaju dvadesetak godina...ostao sam bez teksta. Znam za ovakve slučajeve.
Vader is offline  
Odgovori s citatom