Pogledaj jedan post
Old 01.09.2004., 10:24   #6
Re: Re: Re: Re: Ovlasti prometne policije

Quote:
Vojky kaže:
Što se tiče statusa službene osobe - ona je formalno na službi 24 sata dnevno, tj. ako s društvom pije piće u nekom kafiću i ispred dođe do tuče - mora reagirati kao da je u službi te možda rizikovati i život zbog zaštite građana i imovine.
U praksi, kada policajac sudjeluje u kriminalnim djelatnostima - utjeruje dugove i slično, ili remeti javni red - onda se u medijima pojavi načelnik sektora policije u MUP-u i kaže da to nema veze s policijom jer je on to radio u svoje slobodno vrijeme i takav policajac ostaje na poslu.

Probaj voziti brzo u SAD, pa ćeš vidjeti kako su naši policajci u biti vrlo ljubazni i mirni službenici.
Od kada ti uzimaš SAD za primjer?! Koliko ja znam policajac u SAD-u ne uzima novac nego samo piše kazne. Osim toga - ne želim se upuštati u neke diskusije koje su off-topic, a i ne donose nikakvog ploda - ali u ovom postu mi se nije bila namjera žaliti na ljubaznost policije... Iako bih o pridjevu "Miran" imao puno toga za napisati.
Kompilirajući svoje iskustvo kao putnik, vozač i uzimajući u obzir izjave SAMO onih osoba od povjerenja (Znači eliminiram forume) - mogu samo reći da si imao sreću s time što nisi nikad imao loše iskustvo s hrvatskom prometnom policijom.

A ako ti se nešto ne sviđa, tj. policajac prekorači ovlasti - možeš se žaliti i u opravdanim slučajevima dobiti odštetu.
To je i bila moja namjera, (a ne da opet ulazim u neke jalove polemike s tobom što mi nije bilo na kraj pameti kod postavljanjja ovog pitanja) - kako da znam je li prekršio svoje ovlasti.
Ako mi vi kažete da mi policajac smije narediti da parkiram na nedozvoljenom mjestu i ugrožavam sigurnost prometa (ili barem ometam njegov nesmetani protok) - onda tu nema prekoračenja ovlasti - i TO je žalosno.
Friedhelm is offline  
Odgovori s citatom