Pogledaj jedan post
Old 23.03.2012., 10:57   #304
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
Ne govorim ja da je ona trebala automatski podržati njegovu odluku, bezrezervno i bez pitanja.
Samo smatram da u vezi od 1,5 godinu koja je savršena i odlična ( tako kaže autorica na drugim temama), je čudno kako je autorica odmah,ali u roku od 24 sata digla sidro i odselila.
Pa očito nije bila idealna kad se on predomislio.
On je odlučio svoje, ona svoje. Ne znam zašto bi njeno bilo gore od njegovog i zašto bi ona bila ta koja bi se morala žrtvovati.

Quote:
Nija ga morala tješiti, ali razgovorom sa osobom koju voliš, može se saznati puno više nego demostrativnim odlaskom na drugu adresu.
ja tu samo inat i povrijeđeni ego vidim.
Ljubavi baš i ne toliko
Pa jednako to možemo reći i za njega. Čovjek koji uistinu voli svoju djevojku ne bi je pustio da mozga zašto je otkazao vjenčanje, potrudio bi se ponuditi bar jedan suvisao razlog. Rekao bi da razgovaraju. Ne bi očekivao da sve bude kako je i bilo.


Quote:
Veza nije ni dizanje sidra kad se pojavi problem.
Kad nastane problem, zar ga ne bi trebali zajednički riješavati?
Ako je itko doveo stvari pred gotov čin, to je sama autorica.
Jedno je otkazati svadbu, drugo sasvim je prekinuti vezu.
U situaciji gdje on njoj govori da se ne želi vjenčati s njom, ali ne zna zašto, ona ima svo pravo otići. Bez da joj itko predbaci da ga onda nije ni voljela. Je ili nije, nije bitno, ali ima pravo. Nekom to nije pis of kejk. On je otkazao, on je taj koji se trebao truditi, pokazati inicijativu u rješavanju problema.
Onda bi se tek od nje očekivalo da se i ona potrudi.

Quote:
Mislim da treba ogromna hrabrost priznati 2 mjeseca prije svadbe da se premišljaš, ali ne oko veze, nego oko svadbe, oko potpisa jednog papira pred 6 ljudi.
Može biti hrabrost. A i ne mora. Nebitno, bitan je način kako je to izveo. Meni osobno je jedna od najgorih stvari nedavanje objašnjenja za neki velik postupak. I ne bih se voljela dovesti u poziciju da moram nekog moljakati da mi kaže što točno time misli. Ima i ljudi s kojima to ne moraš.

Quote:
Da nije digla ruke od svega (jer su joj mama i tata rekli da se neda ponižavati), vjerujem da bi uz partnera zajedničkim snagama došla do uzroka tog odjednom straha.
To mi ne znamo.

Quote:
Kad će ljudi skužiti da bez komuniciranja, razgovora i otvorenog povjeravanja nikad nema dobre veze?
da inat, demonstrativno odlaženje i ravnanje svojih postupaka prema mami, selu i glađenje svog ega- odvest će svaku pa i najbolju vezu u propast.
Zbilja ne znam. Kad će ljudi skužiti da ne možeš uraditi partneru nešto tako veliko i izvući se s "ne znam zašto"? Postoji određena odgovornost i poštivanje, pokušaj nuđenja razloga, pokušaj komunikacije, a ne očekivanje da se tvoja odluka prihvati tek tako i mirna plovidba dalje. To nije fer, nije korektno, nije odgovorno i nije hrabro.

Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
da, tesko je prozvakati ponos u nekim slucajevima. ali trebalo bi se... osim ako je zbilja kardinalno i neizbjezno sranje u obliku definitivnog kraja veze. zena izabrala batinu umjesto mrkve. i opizdila svom snagom.
Ja ne mislim da treba gaziti ponos u vezi, štoviše, mislim da veza u kojoj je to potrebno i netko ima osjećaj da gazi ponos je goli kurac od veze.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom