Tema: Sai Baba
Pogledaj jedan post
Old 07.02.2009., 14:22   #18
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Meni osobno su Njegove knjige nadahnuće, opuštaju me. Osobno nisam Njegov formalni sljedbenik (inače sam u JUSŽ). U stanu na zidu sam imao gljivice i kad sam prvi put u stan donio vibuti, taj dan sam primjetio da te mrlje sliče na Njega, čak sam pitao ljude koji bi mi ušli u kuću na što ih podsjeća, ali mislim da bi neko morao bit s njim 24 sata da bi mogao reć da se radi o prevari.
Ne znam jel cisti prevarant, jel ima kakve siddhije il sto trece, samo da je vrlo malo vjerojatno da je ono cime se predstavlja, a sad ne mislim nikog uvjeravat jer vjerska uvjerenja nisu nesto sto mozes dokazivat. Stvari se desavaju, i sam sam dozivio i cuo svasta.. no vrlo je upitno je li nesto stvarno, umisljeno ili je produkt tvoje vjere svjesne ili podsvjesne .. enivej lako i za madjionicarske trikove i za to sto guzi mulce po ashramu (navodno ali previse dugo se o tome prica da ne bi ilo nikakve istine osim ako se radi o smisljenoj zavjeri sto je vec malo... paranoicno).. ako se otkrije da se laziraju biografski podaci pocevsi od datuma rodjenja (da bi se bilo u skladu sa odredjenim prorocanstvom koje opet ako ides na izvoru citat vidis da prica o necem sasvim trecem i izvadjeno je iz konteksta) na dalje, da su i njegove knjige izgleda pisali drugi "po zadatku", da su govori cesto preradjivani kod prevoda na engleski (za neke imas neovisne prevode direktno sa tamilskog i nadje se svakakvih smijurija u tome) da bolje zvuce .... e to je vec ozbiljnija stvar.. jer rusi kompletnu vjerodostojnost osobe kakve god isprike nasao za "madjionicarske trikove" isl.. jednostavno ako se pokazuje da osoba mulja u cilju prikazivanja sebe vecim i lazno se predstavlja nema se sta tu vise razmisljat. Naravno i tu opet postoji mogucnost necijih zavjera u zelji da ga diskredititaju.. kako rekoh svako sebi nek procjeni.. srecom danas imamo net sto jako otezava kultevima rad jer su sve moguce informacije lako dostupne za razliku od vremena kada osoba koja bi napisala nesto o tome (jos prije razdoblja neta pisali su neki stari sljedbenici o sumnjivim stvarima, pedofiliji isl) jednostavno nije mogla imati dovoljnu reklamnu masineriju, dovoljno trziste i time interes izdavaca da to dodje do sire publike u mjeri u kojoj u pravilu do nje dolaze njuejdj kakice od literature gdje bih ubrojao i sai literaturu.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom