Tema: Sai Baba
Pogledaj jedan post
Old 07.02.2009., 15:04   #19
Već sam na nekoj temi napisao da nemam kapcitet (ni intelktualni ni duhovni) tvrditi da neko je ili nije prosvjetljen, plodovi nekog Učitelja su njegovi sljebenici. Meni su neke knjige više inspirativne od drugih, a tu mi spada i Sai literatura (uglavnom Njegovi citati) to mi daje nadahnuće isto kao recimo Ošove knjige, one mi razbijaju tabue i neke uhodane klišee, a literatura HK me jednostavno opušta kao kad gledam neke pejzaže bez da usvajam neki koncept, ali pitanja još jako puno imam! Ono što sam reko za Sai sljedbenike je da kod ni jednog nisam doživio neku isključivost (uključujući i tebe kao bivšeg sljedbenika, nisam doživio neku isključivost nego zdravi komentari i stavovi, osim što mi se čini da si tu nešto doživio loše pa te povrijedilo, a znam da povrijeda na vlastitiom duhovnom putu više boli od tamo nekih).
Ali ko je više ili manje prosvjetljen manje je bitno pitanje, ja radim na sebi i želim bit u prvom redu iskren prema sebi i drugima a koristim sve što me nadahnjuje a izbjegavam onošto u meni budi kritičnost (makar se ne mogu pohvalit da najbolje provodim ovo što sam napisao).
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom