Pogledaj jedan post
Old 08.03.2010., 10:35   #21
medak dva

a kako je sve krenulo?najobičnijim pozivom da se javiš u ured za obranu,masa ljudi je ovo izbjegla znam da je na spisku bilo preko 40ljudi samo je jedan kombi otišao taj dan,par dana prije su nam objasnili da idemo u 9 grdijsku u rezervu,da ćemo dobit svu opremu(opremu smo zadužili tek po dolasku i to nekompletnu) itd. na kraju gledam taj popis i govorim ondašnjem načelniku ureda za obranu da bi bilo dobro da me pusti par dana prije sa tim ljudima da odemo u pazin na jedno 4-5 dan na malu obuku jer eto bilo je ljudi koji su po vesu bili tenkisti ali uglavnom na t-34,patonima i sl. izumrlim tenkovima,ali naravno ništa od toga,kao i 5,10 i više godina nakon toga.Činjenica je da nisu mogli skupljat ljude jer su ljudi masovno izbjegavali rezervu,u doba kacije par dana prije sve su se bolnice pa tako i ona uPuli praznile za prihvat ranjenika,čak su praznili i psihijatriju,eto to su činjenice koje su obilježile neki početak akcije,Medački džep.Bila je nestašica osnovnih ljekova i zavoja da ne pričam ostalog medicinskog materijala.Imali smo jednog lika iz Režanci koji je vozio tenk kao da vozi auto čudo neviđeno,kao što je bilo kativnih tj. onih koji su polagali psihotest za ulazak u 9gtmbr po paR puta.Bilo je i prekaljenih boraca u toj skupini u kojoj sma se kretao kroz svoju rezervu,nprimjer neki M.P. ili D.B. taj je poslje postao neka batica u toj brigadi........
__________________
Obecao sam sebi da cu drzati dijetu: izbjegavati alkohol i masnu hranu. I nakon dva tjedna izgubio sam 14 dana.
dopacicpu is offline  
Odgovori s citatom