Pogledaj jedan post
Old 03.12.2017., 15:36   #460
Može li mi netko, znam da je možda banalno pitanje ali mi treba objašnjenje, objasniti kako funkcionira dozvoljeni minus na tekućem računu?

U Zabi sam, znam koja je kamatna stopa ali mi nije jasan obračun, tj. onaj dio "Na iznos iskorištenoga dopuštenog prekoračenja dnevno se obračunava fiksna kamata, a naplaćuje se kvartalno". Možda najbolje na primjeru:

Odobren mi je minus (dopušteno prekoračenje) u iznosu jedne mjesečne neto plaće 10.000kn. Otišao sam sad (1.12.) 6000kn u minus zbog neplaniranog troška, a za a desetak dana će mi sjesti plaća koja će pokriti minus i bit ću 4000kn u plusu. Vjerojatno neću uspjeti izgurati cijeli mjesec na 4000kn pa ću opet otići recimo 2000kn u minus (1000kn krajem prosinca i još 1000 u siječnju), i taj će biti pokriven plaćom oko 15.01. i bit ću u plusu za razliku (znači, 8000kn) te više vjerojatno neću morati u minus, kao što nisam ni do sada morao.

E sad, kako mi se i na koji iznos obračunava kamata? Tj. kada se 1.1. kvartalno naplati kamata, hoće li ona biti 9,35% od tih 7000kn (6000 koje sam sada dignuo i vratio za 10 dana i 1000 koje sam opet otišao u minus), hoće li biti 9,35% od 1000kn koliko ću stvarno biti u minusu 1.1. ili nešto treće?

I kada to riješimo, hoće li se ta kamata naplatiti odmah, ili će biti rastavljena na 12 mjesečnih rata? Puno hvala unaprijed za trud onome tko odgovara
Stravinsky is offline  
Odgovori s citatom