Tema: Hidrofor
Pogledaj jedan post
Old 21.10.2008., 08:43   #9
VC55 je 5-ero stepena pumpa. S njom nebi trebalo biti problema s tlakom. Uostalom, nije velika visina podizanja vode, pa pogotovo.

Barune, imam jedno pitanje: koliko ima zraka u spremniku? Ovo s naglim padom tlaka kad otpreš pipu mi nekak "smrdi" na premalo zraka. Zato provjerida ti ne pušta negdje na manometru ili tlačnoj sklopki za početak. Ili ti je pak zrak pobegel prilikom puštanja sustava u pogon. Na način kak je spojeno pri tebi, vi ste morali nalijati vode u spremnik do iznad izlazne cijevi pumpe da bi se sustav pumpe uopće mogel odzračiti, te ista dizati vodu. Pri tome ste "potrošili" previše zraka, te mi se čini da je spremnik skoro pun. Ako je to slučaj (nivo možeš približno odrediti "kucanjem" po spremniku), kad ti tlak vode padne na 3 bara, napumpaj zraka do ukupno 5 bara (po manometru na spremniku).

Sustav bi inače trebal izgledati ovako:

onaj ventil na dnu nek bude za ispust vode.
Nezanam kak ste punili sustav, no to se obično radi na način da se isprazni spremnik, zatvori ispust spremnika, zatvori odlazni ventil, zatvori ventil iza pumpe (ti ga nemaš), vodom napune pumpa i cijevi (to ti je nacrtano kao lijevak), zatvori čep na pumpi i sa zatvorenim izlaznim ventilom uključi motor. Pusti se raditi par sekundi, te se polako malo otvori ventil prema spremniku. Pumpa tad malo promijeni zvuk, što je znak da voda teče. Kad manometar pokaže neki tlak, postepeno otvaraš spomenuti ventil do kraja i pričekaš da pumpa digne tlak, te tl. sklopka isključi motor. Time obično bude sve završeno. Ovakav postupak pri tebi nije moguć, radi načina spajanja povratne cijevi injektora.

Oprosti na lošoj skici, jer neznam crtati. No sliku stvarnoga izgleda možeš vidjeti na linku koji sam ti je prije napisal.
Pročitaj još jednom moj prijašnji komentar, te provjeri postupak. Sretno!
Zvon is offline  
Odgovori s citatom