Tema: PMF - Fizika
Pogledaj jedan post
Old 12.06.2012., 21:32   #228
PMF - Fizika

Pozz svima.

Sad ću završit 2. godinu gimnazije i zanima me kolko je težak upis na odjel Fizike na PMF-u (smjer: istraživački, integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij). Zanima me i točna podjela bodovanja mature i ocjena kroz sve 4 godine (npr. da li je 50%/50% matura/ocjene ili nešto drugo).

Ovo su moje ocjene iz predmeta koji su zasad jedini za koje znam da se gledaju (i one koje mislim da ću imat u sljedeće 2 godine) pa ako bi mi mogli reći kolke su mi šanse za upis, bilo bi super:

1. razred: Matematika 5, Fizika 4, Opći uspjeh 4.15
2. razred: Matematika 4, Fizika 4, Opći uspjeh 4.00
3. razred: Matematika 5, Fizika 5, Opći uspjeh 4.20
4. razred: Matematika 5, Fizika 4, Opći uspjeh 4.10

Državna matura: Matematika i Fizika oboje top 10% (i ne, ne ciljam previsoko).

Matematika mi oduvijek ide i dobivam petice bez da išta ikad pišem, praćenje na satu je dosta za mene. Ove godine me to malo zeznulo al dobro sad sam naučio lekciju. Što se tiče fizike, imam 4 zbog profe koja nije baš sasvim normalna. U razredu su dvije četvorke, par trojki i ostalo dvojke. Osim svega toga, zasad imam 2. mjesto na županijskom iz geografije (ZG), 20. mjesto na županijskom iz matematike i 15. mjesto na županijskom iz engleskog pa me zanima i da li se uopće gledaju rezultati natjecanja iz drugih predmeta (iako znam da se ne boduju županijska natjecanja iz bilo kojeg predmeta, uključujući fiziku).

Moderna fizika me oduvijek zanimala (pa dobro ne oduvijek, zadnjih 3 godine) tak da sam malo tražio na internetu pa imam nekakvog teoretskog predznanja u astrofizici i fizici elementarnih čestica/nuklearnoj fizici. Što se tiče kvantne mehanike, tu imam malo matematičkog predznanja iako je kvantna mehanika naravno ustvari samo matematika.

Hvala svima unaprijed.

Zadnje uređivanje Wikiy : 12.06.2012. at 22:52.
Wikiy is offline  
Odgovori s citatom