Pogledaj jedan post
Old 10.11.2017., 23:45   #1389
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
primjećujem, khuluse, da iako si se ti ubacio u temu sa najboljom namjerom (da osporiš Božidarove navode o sličnostima Horusa s Isusom) ova žena te optužuje što si musliman, a optužuje sa tobom i cijeli Islam (kao, islam pati... i te promašene spike)... spominje i nekakve (vjerovatno samo u svojoj glavi zamišljene) fantače (ne znam kakav je to izraz i šta znači, vjerovatno ljude koji fantaziraju). Nakon što si joj ti na najljepši način objasnio da nisi zbog toga došao u temu (koja, usput, ni nije njeno vlasništvo), i da to nema veze sa tvojom vjerom... onda ona odjednom mijenja priču, više te ne optužuje za islam, nego mijenja taktiku i savjetuje te (ovdje) da osluškuješ. (nada umire zadnja! )

Po meni, bolje ćutati i gledati, nego pomagati nezahvalnima.
Ah. Zadržavam pravo da neke misli ostanu u sferi neizrečenog, no rekao bih da je logično da ekipa bolje reagira čim vidi da ovdje ne namjeravam propovjedati o islamu. Nekako mi bude kao da uđem u nečiju kuću, i onda domaćinu držim lekcije o tome kako bi on trebao živjeti. Isto tako ne volim kad netko dođe na temu "islam" i onda "islam ne valja ovako, ne valja onako". Ako me razumiješ.
__________________
"Čitam stare knjige - jer radije učim od onih koji su izgradili civilizaciju nego od onih koji ju uništavaju."
Khulus is offline  
Odgovori s citatom