Pogledaj jedan post
Old 27.09.2009., 10:36   #45
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Imate li ugovor s tvrtkom za upravljanje (prikupljanje pričuve itd.) ili samo tvrtkom za održavanje (majstori koji dolaze na poziv)?

Kako spominjete da plaćate pričuvu od 1,53 pretpostavit ću prvo, u tom slučaju su vam morali ponuditi Međuvlasnički Ugovor, koji osim navedene 4 stavke sadrži i prava i obveze suvlasnika, te popis što čini zajedničke dijelove zgrade. Ne znam kakva je to lijeva firma za upravljanje zgradama koja ne bi nudila MU, nego samo "odluku o imenovanju". Ne znam kako bi uopće mogli upravljati zgradom (rješavati probleme) bez da imaju temelj (MU koji definira prava i obaveze suvlasnika).

Tipično su prava predstavnika suvlasnika mizerna, potpisati ugovor, a dužnosti općenite, brinuti o poštivanju kućnog reda.

U standarnom MU je redovito i članak koji definira obvezu vlasnika stana da dozvoli ulaz majstorima radi otklanjanja kvara. Dakle ovaj iznad mora pustiti da se kvar riješi.

To što žena nije vlasnik ne znači da kvar ne postoji - dakle treba ga snimiti i riješiti. Ali također ako nije vlasnik nema nikakvo pravo glasa po bilo kojem suvlasničkom pitanju.

Hvala na odgovoru, saljem dodatne informacije pa vas molim ako mozete komentirati.
U principu tvrtka nije losa, dapace ima odlicne reference po cuvenju i odrzava dosta zgrada.
Imamo s njom potpisam ugovor o UPRAVLJANJU stambenom zgradom.
U ugovoru postiji sekcija "III Obaveze vlasnika s tri clanka" (kratko opisujem):
1) svaki suvlasnik je duzan cuvati, brinuti, odrzavati sve pripatke svojeg vlasnistva tako da drugim vlasnicima ne nanosi stetu.
2) U slucaju otuđenja vlasnistva stanar je duzan obavijestiti predstavnika i upravitelja i nema pravo povratka uplacene pricuve.
3) Vlasnik je duzan dozvoliti izvodenje radov radi otklanjanja kvarova koji uzrokuju stetu na zajednickim djelovima zgrade i imovini ostalih vlasnika.

U sekciji "IV Sredstva" je među ostalim definirana i visina pricuve te nacin placanja pricuve (mjesecno, dostavljenom uplatnicom, ...)

Moje pitanje je i dalje, obzirom na napisano, da li nepostojanje MU cini prepreku za opisan nacin odrzavanja zgrade?
daliborp1201 is offline  
Odgovori s citatom