Pogledaj jedan post
Old 01.12.2009., 21:26   #31
Quote:
lilaamrit kaže: Pogledaj post
Eh...

Didi, nisam prosudjivala sto je bolje. Ono je bilo samo vidjenje sto bi ta skola mogla razviti kod djece. Nisam niti ja spominjala spavanje.
Ja sam prosuđivala. Ja sam spominjala spavanje. O tome što bi ta i takva škola mogla razviti kod djece volim govoriti konkretno, a ne filozofski. I nije riječ o tome jesam li u pravu ja ili ti ili netko treći, nego o tome da razgovaramo konkretno, s konkretnim primjerima.

Quote:
Osim toga mozda bi razvila jos vise kreativnost. Tko zna, tko zna...
Dopusti da te podsjetim na jednu situaciju iz školskih klupa: slobodni sastavak iz hrvatskog. Školska zadaća, svi gunđaju i cvile kad dobiju temu, ajme, što će s tim, kako je to glupo, a onda jednog dana dođe profa i kaže im pišite što hoćete. Svi se zblenu, nema ideja. Kreativnost se ne rađa ni iz čega, mora se postavljati u odnos prema nečemu, u praznom se prostoru teško snaći, trebaju nam orijentiri, čak i kad... reći ću "ostarimo", a ne "odrastemo". Ako smo sami sebi jedini orijentir, početak i kraj, kako možemo postojati u zajednici? Ili, još bolje, kako uopće može postojati zajednica koja se sastoji od samih individua?

Quote:
Ucenje i igra - to su sinonimi.
Nisi ih tako upotrijebila. Vjerojatno zato što ipak nisu.
Didi is offline  
Odgovori s citatom