Pogledaj jedan post
Old 19.04.2010., 13:57   #96
Quote:
Mickey_Sa kaže: Pogledaj post
Dragi forumasi,
iskreno se nadam da ima neko medju vama ko ce biti ljubazan da mi pomogne oko pravnih pitanja...jako bih bio zahvalan....
Frendica mi je madjarica,udata za hrvatom,imaju 4 maloljetne djece,stan na krku(malinska),vikendicu u Gorskom Kotaru,I veliku porodicnu kucu,naravno pogadjate sve je na njegovo ime pa cak i novac,pa me zanima na koji nacin ona moze pokrenuti tuzbu za razvod braka ali da se u tuzbi navede zabiljezba spora u zemljsnim knjigama s ciljem da on to ne moze da proda?
Pitate se zasto ja pitam za nju,pa zato jer joj je uzeo laptop i onemogucio pristup internetu i ostavio je sa djecom tako da bukvalno ne moze da se obrati odvjetniku od obaveza i djece.

Nadam se da ce neko strucan ili sa slicnim iskustvom sto prije da odgovori

Neizrecivo vam hvala!!!!!
Brakorazvodna parnica i utvrđivanje i podjela bračne stečevine su odvojene parnice. Dakle, utvrđivanje i podjelu bračne stečevine može gospođa pokrenut nevezano uz razvod. A da bi se stavila zabrana tj zabilježba na imovinu potrebno je iz Gruntovnice podignuti Vlasnički list cjelokupne imovine. Tek tada odvjetnik može staviti zatražiti stavljanje zabilježbe. Što se tiče novca na računima, nisam sigurna al pošto će svakako morati angažirati odvetnika tad će joj on znati točno reći.

I još nešto bi gospođa trebala znati, ako postoji kredit koji se otplaćuje, bilo kakav dug nastao za vrijeme trajanja braka, sve to ulazi u bračnu stečevinu. I imovina i dugovi pa se prema tome sve i djeli.

Nadam se da sam pomogla.
robotina is offline  
Odgovori s citatom