Pogledaj jedan post
Old 06.12.2015., 01:56   #57
Quote:
anneb kaže: Pogledaj post
imam 31 godinu i sincica od 7 godina, muz i ja oboje radimo i nemamo nekih vecih problema u braku, volimo se i reklo bi se da nam je dobro koliko god nam moze biti dobro s obzirom na ekonomsku situaciju u hrvatskoj

obozavam svoje dijete, ali jednostavno mrzim biti majka
mrzim odgovornosti koje dolaze s tim, mrzim sto mi nitko nije ni najmanje zahvalan (sto drustvo, sto obitelj, sto vlastito dijete) zbog uloge koju zivim 24 sata dnevno, mrzim opcu iscrpljenost koju mi ta uloga uzrokuje i mrzim odgovornost koju zbog nje nosim na ledjima

jos cu jednom ponoviti, obozavam svoje dijete i bez problema bih, kad bi situacija to zahtijevala, dala vlastiti zivot za njega, ali kad bi imala priliku vratiti zivot u vrijeme prije nego sto sam ga rodila, nikad se ne bi dovela u situaciju da opet zatrudnim

ima li ovdje bar netko tko me i najmanje razumije ili sam stvarno uzasno ljudsko bice?
Nije normalno što mrziš svoju majčinsku ulogu, ali je jako pozitivna stvar što sama primjećuješ da to nije u redu.
I ja bih ti preporučio kao i još neki ovdje psihoterapiju, ako ti je to u mogućnosti provesti, jer će ti ona pomoći da lakše prihvatiš i podneseš svoju situaciju.
Pokušaj gledati svoju situaciju s druge strane, da nisi majka ne bi imala sincica od 7 godina, kojeg jako voliš i uopće ne bi znala kako je to biti majka. Pa bi se opet možda odlučila za dijete..
Također, mnoge žene bi sve dale da mogu biti majke, a ne mogu zbog raznih razloga i to također stvara frustraciju i psihičke poteškoće.
Ti sada dobro funkcioniraš i izvana djeluješ bez obzira na svoj subjektivni osjećaj o žaljenju što si rodila, što je dobro, ali ako ta situacija potraje i pogorša se, može se dogoditi da prestaneš tako dobro funkcionirati i drugi počnu primjećivati tvoje emocionalne probleme. Nije to ništa neobično i za sramiti se, samo je bolje problem riješiti što prije i prije nego se pogorša.

Ako uspiješ sama bez stručne pomoći-odlično, ali ako ne uspiješ, dobro je znati da se možeš nekome obratiti za pomoć. Uvijek za svaki problem i riješavanje istog postoji 'korak iznad', koji zahtijeva dodatne odluke i dodatan trud, ali konačan rezultat može biti pozitivan. Hoćeš li sama ili uz nečiju pomoć-to moraš ti odlučiti i također s obzirom na daljni razvoj situacije. Ovo što si odlučila potražiti pomoć na forumu je ajmo reći prvi korak u rješavanju problema, i nema razloga da ne nastaviš dalje.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom