Pogledaj jedan post
Old 13.09.2016., 16:46   #65
Quote:
Schroedinger kaže: Pogledaj post
Iskreno pare. Kada imaš dovoljno para, u stanju si ga voljeti, obasipa te pažnjom, poklonima, nemate brige oko ničega, planirate, imate ugodan život. Ako ste siromašni ljubav se brzo istopi, a krene svađa oko toga tko je uzeo zadnju kap mlijeka ili zadnju cigaretu, s čime ćete platiti režije i tko je za to kriv. Kao što je netko rekao siromaštvo je širok pojam, ali bogatsvo je jasno. Na kraju nisu isključene niti emocije prema bogatima. Iako je točno da netko s vremenom može promjeniti svoj socijalni status ako je spreman raditi i ima ambicije. :klap: Iskreno ja u ljubav sve manje vjerujem. Na kraju se sve svede na primarne nagone koji nemaju veze s ljubavlju. Voljela bi biti optimist, ali nekako me život svaki puta iznova uvjeri da je to samo tlapnja i pusta nada.
Pažnja je neovisna o novcu, to čovjek ima prema tebi ili nema.
Obasipanje poklona nemora biti isto kao pažnja. Što ti koristu i pokloni ako dobivaš samo stvari koje bi on želio viditi na tebi a ne ono što se tebi sviđa jer evo nema prave pažnje i neće zapamtiti na kojem izlogu ti se šta svidjelo.

Naravno da se može voliti i bogate i da može nekima biti i novac dio te ljubavi samo evo može i novac nestati i s njim i ljubav?

Možda bi se trebalo u buduće kod vjenčanja trebalo obećati "voliti vu te i kada pun i kada je prazan račun"

Ali svakako je pažnja neovisna o imanju kao i ekstecijalne brige jer i te imaju bogate osobe, jer ako trošiš mjesečno 15.000kn i ostanes bez posla ti je sigurno teže se priviknuti na "skromni" život nego netko tko je imao samo 4.000kn plaće prija nego je izgubio posao
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom