Pogledaj jedan post
Old 29.09.2016., 05:32   #1303
Quote:
pirke82 kaže: Pogledaj post
nasao sam link https://www.youtube.com/watch?v=rk9bYf2WYv0 ................. svjedocenje generala Milovanovica, jednog od najspsobnijih i najcjenjenijih srpskih oficira .. od 45:30 pa narednih par minuta general prica svoja iskustva sa grahovskog ratista.

@biosamvojnik dosta si korektan u pisanju i zasluzujes moje postovanje.

Rat u Bosni i rat u HR se dosta razlikuju. Srbi iz Krajine nastojali su ocuvati teritoriju koju su drzali pod kontrolom '91 i linije su dosta mirovale sem vasih akcija Maslenica, Medak itd.
U Bosni je bilo drugacije i tu su se linije stalno pomjerale. Ovo govorim zbog taktika primjenjenih u ratu u Bosni, narocito Istocnoj, gdje je nedostajalo ljudstva na srpskoj strani i linije su bile dosta porozne. To znaci kad linija negdje pukne onda se zove interventna jedinica koja je vraca i predaje linijasima. Ove stvari su se cesto desavale i tu su i srpske i muslimanske jedinice bile izverzirane i jako dobro su se medjusobno poznavale.
Jedinica koja je bila na Deralama je vjerovatno bila interventna (Vukovi sa Drine, koliko sam uspio pohvatati iz pethodnih postova) sa velikim iskustvom po ratistima sirom Bosne.
Na ovom linku mozes naci raznih prica i vidjeti vidjenje rata sa srpske strane (narocito desavanja oko Sarajeva). Mislim da mozes naci i post o trazenju informacije o nesatalom vasem vezisti na Grahovu.

http://sokolac.slavicnet.com/sokolac...ac_sa1992.html

kako san i ja bija aktivan sudionik ovih događanja moran te ispravit u par stvari

-poštovanje je na terenu tribalo zavridit,to nije stvar kad obučeš uniformu pa ide jedno sa drugim
-lokalni TO je valjda zbog dokazivanja ili čega drugog uglavnom puno lošije postupa prima životima i imovini (nagleda san se paleži sa Moseća i Svilaje)
-vojska JA po svom ponašanju odskakala je od mobilizirane rezeve koja je dolazila iz srbije ili crne gore
-vojne akcije kojima su oslobađani Miljevački plato,Dubrovačko primorje do Konavala,Maslenica i Peruča možeš vidit na kartama zašto su bile važne. nama jer smo oslobađali Domovinu, i udaljavali vaše topništvo dalje od naselja. o deblokadi Dubrovnika i oslobađanju HE Peruča ne triba posebna priča.
na Deralama nisan bija, i o tome ne mogu reč ništa. bija san u ratu do polovice travnja 1994.
srbi u HV-u? mislite na pravoslavne? da bilo ih je, bili su dobri ljudi i onda i danas. vridni i pošteni. ove koje ja znan.

P.S.
fala za link
karabin is offline  
Odgovori s citatom